Co słychać w 2. lidze?

14 marca 2018

Nasza młodzież udanie radzi sobie w rozgrywkach drugoligowych, dzięki którym nabiera doświadczenia i ogrania boiskowego, często stając przeciwko bardziej doświadczonym zawodniczkom.

Pierwsze porażka w II etapie rozgrywek

Druga połowa lutego to okres w którym odbywało się zimowe zgrupowanie szkoleniowe. Przez cały tydzień Juniorki i Kadetki ciężko pracowały na treningach. Niestety nie dane było dziewczynom odpocząć, bowiem prosto z obozu w sobotę 24.02.2018 udały się do Jeleniej Góry na mecz z Wichosiem.

5 dni ostrych treningów w nogach niestety było widać w tym meczu. Muksiary nie miały ani świeżości, ani szybkości. Nasze dziewczyny zdołały wygrać jedynie 3 kwartę i po raz pierwszy w drugim etapie rozgrywek musiały przełknąć gorycz porażki.

W meczu double-double uzyskała Justyna Różańska zdobywając 10 punktów i notując 12 zbiórek (10 w obronie).

Wichoś Jelenia Góra – MUKS Poznań 64:55 (21:16, 11:8, 13:16, 19:15)
Giżyńska 12 (2×3, 2 bloki), Dulnik 11 (3×3), Różańska 10 (12 zbiórek, 5 przechwytów), Hantys 8 (1×3), Michalik 6 (1×3, 4 asysty), Redzimska 4, Jójka 2, Sendys 2, Czermak, Kaczmarczyk, Laube

Szczęście sprzyja lepszym

Rundę rewanżową II etapu rozgrywek drugoligowych rozpoczęliśmy od meczu z zespołem STAL Brzeg. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu brzeżanki dzielnie walczyły i zdołaliśmy wygrać tylko 2 punktami.

W niedzielę 04.03.2018 również nie było łatwo. Nasz zespół grał falami. Do 5 minuty pierwszej kwarty był remis, druga połowa należała niestety do przyjezdnych, które zdobyły 10 punktów, przy 3 naszych i to Stalówki prowadziły po 10 minutach.

W drugiej kwarcie powiększyły one przewagę do 10 punktów, ale w tym momencie Muksiary poprawiły obronę, a atakując kosz albo trafiały bezpośrednio, albo po faulach z rzutów osobistych. Ta kwarta należała do poznanianek, które odrobiły straty i wyszły na 4 punktowe prowadzenie.

Po zmianie stronie Muksiary kontynuowały swoją grę i powiększały swoją przewagę, niestety ostatnia minuta tej odsłony spotkania należała do zawodniczek z Brzegu, które zdobyły 5 punktów z rzędu i zbliżyły się do poznanianek. Wynik po trzech kwartach +3 dla gospodyń. Ostatnie 10 minut lepiej rozpoczęły zawodniczki trenera Łukasza Ulchurskiego, które wyszły już na 11 punktowe prowadzenie, ale chwila rozkojarzenia sprawiła, że przyjezdne złapały wiatr w żagle i zaczęły niwelować swoją stratę. Na szczęście w ostatniej minucie udana akcja 2+1 oraz 2 (z 4) celne osobiste sprawiły, że to poznanianki po raz drugi były lepsze w starciu z brzeżankami.

Niekwestionowaną bohaterką tego spotkania była Hania Dulnik, która zdobyła 32 punkty i zanotowała 8 zbiórek. Double-double ponownie uzyskała Justyna Różańska (10 punktów, 10 zbiórek), a z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również kadetka Karolina Laube, której niewiele zabrakło do double-double (10 punktów i 8 zbiórek).

MUKS Poznań – STAL Brzeg 69:63 (10:17, 24:13, 14:15, 21:18)
Dulnik 32 (1×3, 8 zbiórek, 5 przechwytów), Laube 10 (8 zbiórek), Różańska 10 (10 zbiórek), Sendys 8, Czermak 5, Jójka 2, Michalik 2, Hantys, Redzimska, Strzelczyk

Bez niespodzianki z Kątami Wrocławskimi

W niedzielę 11.03.2018 gościliśmy na własnym parkiecie zespół KKK SKF Maximus Kąty Wrocławskie. Mimo, że zagraliśmy bez naszych 3 podstawowych juniorek (Giżyńska, Kowalewska, Michalik) spotkanie zakończyło się wynikiem dla nas korzystnym.

Pierwsza kwarta przebiegała zgodnie z założeniami i nasze dziewczyny wypracowały sobie wysoką przewagę. W drugiej kontynuowały dobrą grę i po 20 minutach na tablicy wynik 42:26 dla Muksiar.

Po przerwie poznanianki dostały “zadyszki”, którą momentalnie wykorzystały zawodniczki Maximusa i zniwelowały stratę do 6 punktów. W szeregach Muksiar na szczęście nastąpiło przebudzenie i już do końca kontrolowały przebieg spotkania.

Wszystkie nasze zawodniczki zdobywały w tym spotkaniu punkty, aż 5 z nich zanotowało wynik dwucyfrowy. Dobrze zaprezentowały się w tym meczu Kadetki: Paulina Hantys (najskuteczniejsza zawodniczka MUKS tego spotkania), Olga Owczarzak i Karolina Laube.

MUKS Poznań – Maximus Kąty Wrocławskie 89:70 (21:12, 21:14, 19:23, 28:21)
Hantys 12, Dulnik 10, Jóźwiak 10, Różańska 10 (2×3, 8 zbiórek), Ziobro 10 (3 bloki), Owczarzak 8, Sendys 8, Jójka 6 (4 asysty), Kaczmarczyk 5, Masłowska 5 (1×3), Laube 3, Redzimska 2

Miasto Poznań bbraunQuayWSSDrukarki PoznańPomarańczarnia CafeBudowa obiektów przemysłowychSpołem PoznańUsługi transportowe PoznańBar Marco PoznańAgencja SimArtUrząd MarszałkowskiLoboProton - Stroje sportoweLOMS