Zmagania 2. ligowe dobiegły końca

18 marca 2018

W ostatnim spotkaniu w ramach rozgrywek drugoligowych zawodniczki MUKS Poznań gościły w sobotę 17.03.2018 zespół WICHOŚ Jelenia Góra.

Mecz lepiej rozpoczęły przyjezdne i to one po pierwszej kwarcie objęły prowadzenie 23:12. Można powiedzieć, że wypracowana przewaga ustawiła już końcowy wynik meczu. Co prawda podopieczne trenera Łukasza Ulchurskiego wygrały drugą (12:9) i trzecią (14:13) kwartę, ale w ostatniej odsłonie znów do głosu doszły jeleniogórzanki i to one ostatecznie zwyciężyły, po raz drugi pokonując poznański zespół.

MUKS Poznań – WICHOŚ Jelenia Góra 51:64 (12:23, 12:9, 14:13, 13:19)
Hantys 11, Giżyńska 9, Michalik 7, Różańska 5 (1×3), Ziobro 5 (10 zbiórek), Laube 4 (10 zbiórek), Owczarzak 4, Sendys 4, Jójka 2.

Podsumowanie rozgrywek drugoligowych

Zawodniczki trenera Łukasza Ulchurskiego rozegrały 16 spotkań i kończą rozgrywki z bilansem 8 zwycięstw i 8 porażek. Gra w drugiej lidze była dla naszej młodzieży dobrą szkołą. Nie raz przyszło się zmierzyć ze starszymi, bardziej doświadczonymi na parkietach koszykarskich zawodniczkami.