Awans do ćwierćfinałów 1LK

22 marca 2018

Środowe spotkanie z Tęczą Leszno było już trzecim w ramach fazy play-off. Przy stanie 1:1 zwycięzca rozstrzygającego meczu miał zapewniony awans do dalszej części rozgrywek. Przed spotkaniem niepewny był udział liderki Pomarańczarni Iwony Szarzyńskiej, która w meczu wyjazdowym doznała kontuzji kostki. Obie drużyny znały stawkę spotkania i obie podeszły do środowego starcia bardzo poważnie.

Walka od pierwszej do ostatniej minuty

Podopieczne Macieja Brodzińskiego prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty. Pozornie jednak nie był to łatwy mecz. Chwila nieuwagi ze strony Pomarańczarni od razu skutkowała szybką utratą kilku punktów ciężko wypracowywanej przewagi. Przez 40 minut nie można było sobie pozwolić na moment dekoncentracji. Końcowy wynik 64:50 mógłby świadczyć o jednostronnym przebiegu spotkania jednak obraz gry był zupełnie inny. Oba zespoły przy nadkomplecie publiczności stworzyły bardzo dobre, sportowe widowisko, które zapadnie w pamięć na długo.

Oprócz bardzo dobrej gry kapitan poznańskiej ekipy Iwony Szarzyńskiej czy Marty Wdowiuk, która już zdążyła nas przyzwyczaić do bardzo wysokiego poziomu gry, po wczorajszym meczy warto wyróżnić Weronikę Papiernik, która w ważnych momentach spotkania potrafiła z zimną krwią wykorzystywać błędy przeciwnika. Nieocenionym graczem była wczoraj również licznie zgromadzona publiczność, która swoim dopingiem nie pozwalała poznaniankom zwalniać tempa przez cały mecz.

Od początku spotkania wiedziałyśmy, że walka będzie trwała do ostatnich minut. Każda z nas wiedziała ze nie mamy już nic do stracenia i postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Mocna obrona, szybki atak i gra zespołowa pozwoliły wyjść nam na prowadzenie i utrzymać je w całym meczu. Wczorajszy mecz pokazał, że jesteśmy prawdziwym zespołem i razem możemy osiągać najwyższe cele! podsumowała spotkanie Weronika Papiernik

21-03-2018 18:30

Pomarańczarnia MUKS Poznań - Tęcza Leszno 64:50
(15:11, 17:10, 18:18, 14:11)

Iwona Szarzyńska 16, Weronika Papiernik 15, Marta Wdowiuk 15, Weronika Woźniak 9, Karolina Olszewska 4, Patrycja Klatt 3, Sylwia Siemienas 2, Magdalena Ratajczak

Miasto Poznań Budowa obiektów przemysłowychDrukarki PoznańQuaybbraunUsługi transportowe PoznańPomarańczarnia CafeBar Marco PoznańWSSSpołem PoznańLOMSUrząd MarszałkowskiAgencja SimArtLoboProton - Stroje sportowe