Mistrzynie Poznania wicemistrzyniami Wielkopolski

25 kwietnia 2018

Uczennice Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego będące jednocześnie zawodniczkami MUKS Poznań brały udział w XIX Wielkopolskich Rozgrywkach Młodzieży Szkolnej LICEALIADA 2017/2018.

Muksiary MISTRZYNIAMI POZNANIA

W poznańskim finale, który rozgrywany był we wtorek 14 marca 2018 na hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego rywalizowały 4 najlepsze poznańskie szkolne reprezentacje: 20 LO, 10 LO, SMS GORTAT i LOMS.

Nasze dziewczyny pokonały SMS GORTAT (AZS Poznań) 64:39 i 20 LO (AZS Poznań) 61:56 dzięki czemu zdobyły złote krążki i zostały MISTRZYNIAMI POZNANIA 🙂 Razem z reprezentacją 20 LO (która zajęła 2 miejsce w turnieju) uzyskały awans do półfinałów wojewódzkich.

Turniej półfinałowy

Zmagania półfinałowe w których brały udział Muksiary odbyły się również na hali LOMS w Poznaniu. Rywalkami poznanianek były drużyny ZS 2 Leszno, LO Trzcianka oraz 2 LO Gniezno.

Po rozegraniu spotkań każdy z każdym do wielkiego finału awansowały zespoły z Poznania i Gniezna.

Finał województwa

Gościnne progi Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu były gospodarzem turnieju finałowego w którym oprócz zawodniczek LOMS Poznań walczyły 2 LO Gniezno, 20 LO Poznań i ZSE Ostrów Wielkopolski. Tym razem najlepsze okazały się zawodniczki 20 LO.