U18: Juniorki na podium w Bydgoszczy

10 września 2018

W dniach 7-9.09.2018 Juniorki pod wodzą trenera Łukasza Ulchurskiego wzięły udział w X Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Nasze dziewczyny rozegrały 5 spotkań i drugi rok z rzędu uplasowały się na podium imprezy 🙂

Mecz po meczu

W fazie grupowej przyszło zmierzyć się z gospodyniami imprezy drużyną MUKS Bydgoszcz. Jak zwykle pojedynki pomiędzy Muksami trzymają w napięciu przez 40 minut. I tym razem nie było inaczej. W 3 kwarcie poznanianki wyszły na 10 punktowe prowadzenie, ale bydgoszczanki nie poddały się i doprowadziły do dogrywki, w której zachowały więcej zimnej krwi i celnym rzutem w ostatnich sekundach meczu zapewniły sobie zwycięstwo.
MUKS Bydgoszcz – MUKS Poznań 59:58 (8:9, 11:11, 11:20, 21:11 d. 8:7)
Hantys 13, Giżyńska 12 (2×3, 5 przechwytów, eval +10), Różańska 11 (6 zbiórek, 5 przechwytów, 2 bloki, eval +19), Michalik 9 (4 asysty, eval +10), Masłowska 7 (eval +6), Krajewska 6 (eval +6), Byczyk, Jójka, Kaczmarczyk, Kołodziej, Laube, Owczarzak, Wójcik
???

Kolejne spotkanie grupowe znów bardzo wyrównane. Trochę lepiej zaczęły Muksiary, które po 1 kwarcie prowadziły 8 punktami, by w kolejnych dwóch oddać pole zawodniczkom WISŁY Kraków, które przed ostatnią odsłoną spotkania wypracowały sobie niewielką 3 punktową przewagę. Szczęście tym razem sprzyjało poznaniankom, które dogoniły przeciwniczki i ostatecznie wygrały cały mecz notując w czwartej kwarcie skuteczność rzutów z gry na poziomie 58%.
MUKS Poznań – WISŁA Kraków 55:52 (14:6, 8:11, 12:20, 21:15)
Masłowska 13 (1×3, eval +12), Giżyńska 9 (eval +7), Hantys 9 (5 asyst, eval +8), Michalik 9 (eval +11), Różańska 9 (7 zbiórek, 6 przechwytów, eval +14), Byczyk 2 (2 bloki, eval +6), Laube 2, Owczarzak 2, Jójka, Kaczmarczyk, Kołodziej, Krajewska, Wójcik.
???

Ostatnim przeciwnikiem w fazie grupowej była drużyna Politechniki Gdańskiej II, grająca poza konkursem, gdyż w jej składzie znajdowały się juniorki starsze. Podopieczne trenera Ulchurskiego mimo, że młodsze, do przerwy dzielnie się trzymały. Małe rozluźnienie w 3 kwarcie spowodowało odskoczenie przeciwniczek na 9 punktów, które utrzymały bezpieczną przewagę do samego końca.
POLITECHNIKA Gdańsk – MUKS Poznań 43:31 (8:6, 8:8, 15:6, 12:11)
Byczyk 6, Masłowska 5 (eval +5), Giżyńska 4 (eval +7), Hantys 4 (3 asysty), Michalik 3 (3 przechwyty, eval +7), Jójka 2 (3 przechwyty), Kaczmarczyk 2 (4 zbiórki), Laube 2 (4 zbiórki, eval +7), Różańska 2 (3 przechwyty, eval +6), Krajewska 1, Kołodziej, Owczarzak, Wójcik
???

Rywalem w walce o ścisły finał był zespół Politechniki Gdańskiej I, którego skład został wymieszany i stanowiły go najlepsze juniorki z obu wystawionych w Bydgoszczy gdańskich ekip (PG I i PG II).
Nasze zawodniczki przez 3 kwarty toczyły wyrównaną walkę. Jednak w ostatniej odsłonie, dało o sobie znać zmęczenie wcześniejszym meczem ze starszymi rywalkami, co zostało wykorzystane przez gdańszczanki, które wygrywając 9 punktami ostatnią kwartę zapewniają sobie awans do ścisłego finału.
MUKS Poznań – POLITECHNIKA Gdańsk 40:51 (9:13, 10:9, 16:15, 5:14)
Hantys 17 (3×3, 9 przechwytów, eval +17), Masłowska 8, Michalik 4 (5 przechwytów, 4 asysty, 3 bloki, eval +10), Byczyk 3, Jójka 2 (eval +5), Krajewska 2, Laube 2 (4 zbiórki), Różańska 2, Giżyńska, Owczarzak.
???

A w meczu o brąz naszym przeciwnikiem był doskonale nam znany z wielkopolskich parkietów swarzędzki Lider. Młode Liderki bardzo ambitnie podeszły do spotkania i postawiły Muksiarom mocne warunki. Jeszcze na 8 sekund przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał remis. Na szczęście po dobrej penetracji pod kosz i odrzucie piłki na obwód, nie zadrżały ręce jednej z naszych najmłodszych zawodniczek i rzutem za 3 zapewniła ona poznaniankom miejsce na podium.
LIDER Swarzędz – MUKS Poznań 41:44 (13:14, 12:7, 2:6, 14:17)
Hantys 15 (3×3, 6 zbiórek, 3 przechwyty, eval +12), Giżyńska 9 (4 zbiórki), Różańska 7 (3 przechwyty, eval +8) Krajewska 5 (3 przechwyty, eval +6) Byczyk 2, Laube 2 (eval +6), Masłowska 2, Michalik 2 (eval +8), Jójka, Owczarzak, Wójcik.