Olimpia Wodzis..
  • prevnext
Juniorki rozpoczynają sezon zwycięstwem

10 października 2018

Pierwszy mecz sezonu 2018/2019 Juniorki prowadzone przez trenera Łukasza Ulchurskiego rozegrały na własnym parkiecie podejmując drużynę Kormoran Sieraków.

Nasze dziewczyny zaczęły bardzo niemrawo. Przeciwnik mimo, że przyjechał w siedmioosobowym składzie, rozpoczął od mocnego uderzenia i objął prowadzenie 12:0. Pierwsze punkty dla poznanianek padły dopiero w 4 minucie i to z rzutów osobistych, na szczęście bezbłędnie wykonanych przez rozgrywającą Julię Michalik. Muksiary wzmocniły obronę, a 9 punktów z rzędu zdobytych przez Paulinę Hantys pozwoliło wrócić do gry. Kormoranki faulowały przy celnych rzutach za 2 punkty, a akcjami „and one” Natalia Byczyk i Karolina Laube wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie.

W drugiej kwarcie zawodniczki MUKSu powoli powiększały swoją przewagę i na przerwę, między innymi dzięki indywidualnym akcjom Justyny Różańskiej, schodziły z 10 punktowym zapasem.

Wydawało się, że zespół z Poznania, dysponujący zdecydowanie dłuższą ławką, po przerwie będzie sukcesywnie powiększał swoją przewagę. Ale ambitne sierakowianki nie tylko na to nie pozwoliły, ale też 1 punktem wygrały tę odsłonę spotkania.

W czwartej kwarcie Muksiary mocno przycisnęły na całym parkiecie i przez 9 minut dominowały na boisku zdobywając 22 punkty przy 9 przeciwniczek. Dzięki uzyskaniu wysokiej przewagi trener Ulchurski porotował składem, by wszystkie z dziewczyn mogły pokazać się własnej publiczności i chyba nie była to najlepsza decyzja. Zawodniczki z Sierakowa w ciągu ostatniej minuty zdobyły 9 punktów (bez odpowiedzi z naszej strony) i cały mecz zakończył się jedynie 13 punktowym zwycięstwem poznanianek.

Najskuteczniejszą zawodniczką MUKS Poznań była w tym spotkaniu Paulina Hantys, która zdobyła 29 punktów, na tablicach po 9 zbiórek zaliczyły Karolina Laube i Justyna Różańska, a nasza rozgrywająca Julia Michalik zanotowała, aż 8 asyst.

6 naszych zawodniczek uzyskało dwucyfrowy eval – Byczyk (+18), Hantys (+18), Laube (+18), Różańska (+15), Krajewska (+13) i Michalik (+12)!

07-10-2018 13:00

MUKS Poznań - UKS Kormoran Sieraków 92:79
(25:21, 24:18, 21:22, 22:18)

Hantys Paulina 29, Różańska Justyna 15, Byczyk Natalia 14, Laube Karolina 10, Krajewska Weronika 9, Giżyńska Karolina 6, Michalik Julia 4, Kołodziej Sandra 2, Masłowska Marta 2, Owczarzak Olga 1, Kaczmarczyk Zuzanna, Wieczorek Jagoda.

Oficjalne statystyki [.pdf]

Miasto Poznań Zielarnia Herbafloris Traugutta 28 60-101 Poznań Reklama na telebimach Rehasport - Ortopedia, diagnostyka, rehabilitacjaBar Marco PoznańLoboSpołem PoznańAgencja SimArtUsługi transportowe PoznańProton - Stroje sportoweKawa Pavin