Przekroczona bariera 100 punktów

24 października 2018

W meczu 4 kolejki 1 ligi kobiet do Poznania przyjechał zespół Olimpia Wodzisław Śląski, który nie miał jeszcze wygranej na swoim koncie w tych rozgrywkach. O sile zespołu z Wodzisławia stanowią, znane poznańskim kibicom, Patrycja Jastrzębska i Elżbieta Giedrojć.

Przebieg spotkania

Poznanianki zaczęły od 3 nieudanych prób zza łuku 6,75 m. Pierwsze punkty z linii rzutów osobistych zdobyła w 2 minucie spotkania Marta Wdowiuk i od tego momentu się zaczęło. 11 z rzędu zdobytych punktów bez odpowiedzi przyjezdnych. Dobra gra w tej części spotkania Weroniki Papiernik (9 punktów, 4 wymuszone faule, przechwyt i asysta) i po 10 minutach poznanianki mają 14 punktów przewagi.
Już w 2 kwarcie trener Maciej Brodziński mógł dać chwilę oddechu podstawowym zawodniczkom i szanse na minuty w 1 lidze otrzymały juniorki Justyna Różańska i debiutująca na tym poziomie rozgrywek Paulina Hantys. Poznanianki, aż sześciokrotnie dziurawiły kosz rywalek celnymi rzutami za 3 punkty i na przerwę schodziły z 33 punktowym zapasem.

Po zmianie stron Muksiary zaczęły od prowadzenia 7:0 i coś się zacięło. W obronie faul za faulem, a olimpijki skutecznie egzekwowały przyznawane im rzuty osobiste. Przez 5 minut trwała seria punktowa wodzisławianek (10:0) bez odpowiedzi ze strony gospodyń. Na szczęście dwie z bardziej doświadczonych wychowanek poznańskiego Muksu (Klatt i Olszewska) dorzuciły po trójce na zakończenie tej kwarty i zakończyła się ona jedynie 1 punktową wygraną gości (14:13).
Ostatnia odsłona spotkania należała już do gospodyń. Co prawda na trójki ze strony poznanianek odpowiadały zawodniczki trenera Adama Kubaszczyka, ale 8 przechwytów i szybkie kontry budowały przewagę i kibice zgromadzeni na hali B POSiR zastanawiali się tylko, czy uda się przekroczyć magiczną barierę 100 punktów. Ku uciesze wszystkich, po asyście Magdaleny Kowalewskiej, dokonała tego Paulina Pilichowska i mecz kończy się wynikiem 101:56!

Podsumowanie

Tradycyjnie już zespół poprowadziła do zwycięstwa kapitan poznanianek Patrycja Klatt, która zdobyła 25 punktów (5×3), a sekundowały jej dzielnie Weronika Papiernik 17 punktów (10/11 za 1, 6 asyst i 7 przechwytów) oraz Weronika Woźniak 13 punktów (3×3). Na tablicach tym razem powalczyła Paulina Pilichowska, która zanotowała 8 zbiórek, a 5 asyst zaliczyła w tym meczu Magdalena Kowalewska. Bardzo udanie zadebiutowała w pierwszoligowym składzie 16-letnia Paulina Hantys, która zdobyła 7 oczek.

21-10-2018 18:00

MUKS Poznań - Olimpia Wodzisław Śląski 101:56
(28:14, 34:15, 13:14, 26:13)

Patrycja Klatt 25, Weronika Papiernik 17, Weronika Woźniak 13, Karolina Olszewska 10, Natalia Błaszczak 9, Magdalena Kowalewska 9, Paulina Hantys 7, Paulina Pilichowska 6, Marta Wdowiuk 5, Alicja Jóźwiak, Magdalena Ratajczak, Justyna Różańska

Miasto Poznań bbraunAgencja SimArtUsługi transportowe PoznańQuayUrząd MarszałkowskiLOMSDrukarki PoznańBudowa obiektów przemysłowychWSSBar Marco PoznańPomarańczarnia CafeSpołem PoznańProton - Stroje sportoweLobo