Zwycięstwo w wielkopolskich derbach

5 listopada 2018

W sobotę 03.11.2018 w hali Trapez w Lesznie zespół Tęczy podejmował poznański MUKS.

Gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Poznanianki przez 2,5 minuty nie mogły trafić do kosza i zostały zdominowane na tablicach. Na szczęście chwilowa niemoc minęła i Muksiary zaczęły odrabiać straty. Niestety nerwowość wzbudzał fakt, że 3 z poznańskich zawodniczek już w 1 kwarcie zanotowały po 2 przewinienia – 2 nasze środkowe Magdalena Ratajczak i Paulina Pilichowska oraz kapitan MUKSu Patrycja Klatt. Ta część meczu kończy się remisem 15:15.

Drugą odsłonę spotkania znów punktowo rozpoczęły leszczynianki. Dobra zmiana w wykonaniu pozyskanej w tym sezonie z MUKS Bydgoszcz Natalii Błaszczak i seria strat, wymuszonych mocną obroną poznanianek, po stronie Tęczowych, powodują, że w połowie kwarty zawodniczki trenera Macieja Brodzińskiego wychodzą na prowadzenie i z 3 punktowym zapasem udają się na przerwę.

Pierwsze punkty w drugiej połowie zdobywa rozgrywająca Karolina Olszewska – w tej części meczu jest ona zdecydowanie liderką (7 punktów, 2 przechwyty, zbiórka i asysta). I przewaga poznanianek wzrasta do 7 punktów.

Ostatnie 10 minut należy zdecydowanie do Muksiar, które pokazują grę zespołową. Dokładne asysty w wykonaniu naszych rozgrywających Karoliny Olszewskiej i Weroniki Papiernik wykorzystuje środkowa Magdalena Ratajczak, a kropkę nad i stawia Marta Wdowiuk, która trafia zza łuku 6,75 m.

Spotkanie ciężkie, ale zakończone zwycięstwem i to cieszy.

03-11-2018 18:00

Tęcza Leszno - MUKS Poznań 45:61
(15:15, 10:13, 11:15, 9:18)

Magdalena Ratajczak 15, Natalia Błaszczak 11, Karolina Olszewska 11, Marta Wdowiuk 7, Weronika Papiernik 6, Patrycja Klatt 4, Magdalena Kowalewska 3, Paulina Pilichowska 2, Weronika Woźniak 2, Alicja Jóźwiak

Miasto Poznań Urząd MarszałkowskiBar Marco PoznańSpołem PoznańbbraunQuayProton - Stroje sportoweAgencja SimArtUsługi transportowe PoznańLOMSBudowa obiektów przemysłowychDrukarki PoznańPomarańczarnia CafeWSSLobo