2LK: Poznańskie derby nie dla nas

8 listopada 2020

8.11.2020 Muks Poznań wystąpił w roli gości w meczu, którego gospodarzem była drużyna ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań. Derby rozpoczęły się od zdobyczy punktowych dla AZS-u i przez pierwszą część pierwszej kwarty nie było nam dane tego zmienić. Dopiero piąta minuta pozwoliła Muksiarom na pierwszy kosz. I zaczęła się dość skuteczna pogoń za wynikiem, bo po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy różnicą 3 punktów, a to w starciu z zawodniczkami ocierającymi się o ekstraklasę było dobrym wynikiem. Niestety na tym się skończyło, wkradł się chaos, który generował zbyt dużą ilość strat oraz błędów. Stan ten wykorzystały przeciwniczki i w kolejnych kwartach powiększyły swoją przewagę pewnie prowadząc swoją drużynę do zwycięstwa.

Po meczu trener Krzysztof Dobrowolski podsumował: “W naszej grze są naprawdę bardzo dobre fragmenty, dzięki którym nawiązujemy do równej gry z doświadczonymi zawodniczkami. Niestety są one krótkotrwałe i w wymiarze całego spotkania nie mogą dać zadowolenia z końcowego wyniku. Brakuje utrzymania pewności siebie i braku koncentracji w konsekwentnym realizowaniu założeń przedmeczowych. Mam nadzieję że fragmenty dobrej i bardzo dobrej gry wydłużą się, co będzie miało wpływ na końcowy wynik.”

Tekst: Sylwia Szaniecka

ENEA AZS SZKOŁA GORTATA POZNAŃ – MUKS POZNAŃ 87 : 54 (22:19, 19:11, 21:14, 25:10)
Batura 18, Burzyńska 14, Sitek 7, Szymańska N. 6, Ignerska 3, Głowacka 2, Kasztelan 2, Szuba 2, Dyja 0, Nilsson 0, Sobańska 0.

Zdjęcia: Przemysław Jędrzejczak

Miasto Poznań Agencja SimArtQuaySpołem PoznańbbraunDrukarki PoznańWSSLOMSUsługi transportowe PoznańUrząd MarszałkowskiBar Marco PoznańProton - Stroje sportowePomarańczarnia CafeBudowa obiektów przemysłowychLobo