Drugoligowe zmagania dobiegły końca

Drugoligowe zmagania dobiegły końca

11 marca 2019

W niedzielę 10.03.2019 Juniorki trenera Łukasza Ulchurskiego, zbierające doświadczenie na drugoligowych parkietach, rozegrały ostatni mecz sezonu 2018/2019.

Spotkanie rewanżowe z MKS MOS Betard Wrocław, podobnie jak w stolicy Dolnego Śląska, zaczęło się od bardzo wyrównanej walki po obu stronach boiska. Pierwsza kwarta kończy się remisem, w drugiej przyjezdne wychodzą na 2 punktowe prowadzenie. Po przerwie poznanianki, które w tym meczu ćwiczyły różne typy obrony, odrobiły tę niewielką stratę i ostatnią odsłonę spotkania zaczęły z przewagą 1 punktu. Dobra skuteczność w ostatniej kwarcie (na poziomie 55%) pozwoliła na odniesienie ligowego zwycięstwa.

W meczu zagrało 8 zawodniczek, bowiem Karolina Giżyńska w tym samym czasie rozgrywała spotkanie 1-ligowe, a kadetki zasilające nasz zespół były po swoim meczu ligowym. Tradycyjnie najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Paulina Hantys (26 pkt). Na tablicach nie było mocnych na Karolinę Laube, która zanotowała aż 17 zbiórek. A w asystach dominowała Julia Michalik (9 as) i jednej jej zabrakło do uzyskania double-double, gdyż zdobyła 10 punktów.

4 Muksiary mogą pochwalić się dwucyfrowym evalem: Julia Michalik (+20), Karolina Laube (+17), Paulina Hantys (+14) i Natalia Byczyk (+13).

Podsumowanie sezonu

Zmagania 2 ligowe rozgrywane były w dwóch etapach. W pierwszym zagraliśmy 6 spotkań (z Liderem Swarzędz, Muksem Bydgoszcz i Ostrovią Ostrów Wielkopolski). Z bilansem 3 zwycięstw i 3 porażek byliśmy na równi z MUKS Bydgoszcz, ale przez gorszy bilans punktowy w bezpośrednich spotkaniach to podopieczne trenerów Piotra Feddera i Łukasza Koteckiego awansowały do grupy walczącej o miejsca 1-6. My natomiast w drugim etapie znaleźliśmy się w grupie z zespołami Ostrovia Ostrów Wielkopolski, KSK Stal Brzeg i MKS MOS Betard Wrocław. Ten etap kończymy bez porażki i ostatecznie zajmujemy 7. miejsce w strefie ZACHÓD.

Najlepiej punktująca:

Paulina Hantys (17,4)

Najlepiej zbierająca:

Justyna Różańska (6,8)

Najlepiej asystująca:

Julia Michalik (5,7)

Najlepiej przechwytująca:

Paulina Hantys (2,7)

Najlepiej blokująca:

Justyna Rózańska (1,5)


Sponsorzy

Miasto Poznań Zielarnia Herbafloris Traugutta 28 60-101 Poznań Reklama na telebimach Społem PoznańBar Marco PoznańUsługi transportowe PoznańSaturn Fitness - Klub Fitness Poznań Malta i ChwiałkowskiegoProton - Stroje sportoweAgencja SimArtLoboKawa Pavin
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański koszykowkakobiet.pl

Obserwuj Nas!


Partnerzy


pzkosz

Kontakt


Klub


MUKS Poznań
Os. Tysiąclecia 43
61-255 Poznań
Telefon Dyrektor Biura 576-048-598 biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Spychalskiego 36, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2019