Kolejna wygrana w rozgrywkach 2 ligi

11 listopada 2019

Autor: Sylwia Szaniecka

W niedzielę 10 listopada 2019 w kolejnym meczu 2 ligi kobiet MUKS Poznań podejmował na własnym boisku drużynę MKS MOS Konin.

W składzie przeciwniczek znalazły się zawodniczki, których metryki nie różniły się tak znacząco od metryk naszego zespołu, nie było takich różnic wiekowych jak w poprzednich spotkaniach i dało się to zauważyć podczas gry.

Mecz zaczął się bardzo szybko, poznanianki narzuciły swoje tempo gry, a pierwsze punkty dla gospodyń wyświetliły się na tablicy po dwóch celnych trójkach. Całą pierwszą kwartę Muksiary punktowały z gry, a przeciwniczki poza punktami zdobytymi z gry dodatkowo oddały 11 rzutów wolnych (z czego 4 zakończyły się umieszczeniem piłki w koszu). To właśnie duża ilość fauli po stronie Muksiar umożliwiła przeciwniczkom zdobywanie punktów z linii rzutów wolnych. W pierwszej kwarcie górą były poznanianki, szybka gra i dobra skuteczność doprowadziły do wypracowania 13 punktowej przewagi. Przeciwniczki nie odpuszczały i cały mecz goniły wynik. Przez całe spotkanie jednak MUKS miał przewagę punktową i nawet na sekundę podopieczne Krzysztofa Dobrowolskiego nie oddały prowadzenia. Chociaż w czwartej kwarcie zrobiło się dość gorąco. Zawodniczki z Konina zmniejszyły przewagę do dwóch punktów i oddech przeciwnika na plecach gospodyń zmusił naszego trenera do wzięcia kolejnego czasu i kolejnych uwag.

Nasze plusy to dobra skuteczność, duża ilość rzutów zza linii 6,7 5m (14 celnych trójek na 21 oddanych rzutów). Minusy to brak komunikacji, zbiórka i obrona.

MUKS Poznań – MKS MOS Konin 87:83 (29:16, 20:21, 17:19, 21:27)
Byczyk 17, Szymańska 15 (4×3), Czermak 12, Gryzińska 12 (4×3), Masłowska 12, Juskowiak 7, Laube 6, Malchrowicz 6, Michalik, Owczarzak, Wartecka Z. (6 zb), Wieczorek