U18: Weekendowe granie

10 grudnia 2018

Dwa spotkania rozegrały w miniony weekend podopieczne trenera Łukasza Ulchurskiego.

Porażka w lidze juniorek

W sobotę 08.12.2018 w ramach wielkopolskiej ligi juniorek Muksiary rozegrały na wyjeździe mecz z drużyną OSTROVIA Ostrów Wielkopolski. W pierwszym meczu tych drużyn poznanianki odniosły zdecydowane zwycięstwo. Rewanż od akcji 2+1 rozpoczęły gospodynie, ale Muksiary szybko odpowiedziały. Zdobyły 11 punktów z rzędu i wygrały pierwszą kwartę 22:18. Ambitne ostrowianki jednak nie składały broni. Trafiały niemal z każdej pozycji i dzięki temu wygrały 2 kolejne odsłony spotkania. W 38 minucie na tablicy wyników pojawił się remis, ale to podopieczne trenera Tomasza Główki były skuteczniejsze w tej końcówce i mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Po wyniku można stwierdzić, że w meczu zabrakło obrony, a jak wiemy to ona jest kluczem do sukcesu! No i zawiodła skuteczność z linii rzutów osobistych, która w tym meczu była na poziomie 68% 🙁

Najwięcej punktów zdobyła Paulina Hantys (33), double-double uzyskała Justyna Różańska (17 pkt i 12 zbiórek), a 8 asyst zanotowała Julia Michalik.

Dwucyfrowy eval zapisały na swoim koncie 4 zawodniczki: Justyna Różańska (+26), Paulina Hantys (+20), Natalia Byczyk (+16) i Julia Michalik (+10)

08-12-2018 12:30

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - MUKS Poznań 98:93
(18:22, 25:20, 33:25, 22:26)

Hantys Paulina 33, Różańska Justyna dd 17 (12 zb, 5 prz), Byczyk Natalia 12, Michalik Julia 12 (8 as), Laube Karolina 7, Giżyńska Karolina 6, Jójka Weronika 2, Kaczmarczyk Zuzanna 2, Krajewska Weronika 2, Kołodziej Sandra 0, Wójcik Ada

Oficjalne statystyki [.pdf]

Przegrana bez wstydu

W niedzielę Muksiary podejmowały niepokonany dotąd w rozgrywkach 2 ligowych zespół Lidera Swarzędz. Nasze młode koszykarki zagrały naprawdę bardzo dobre zawody przeciw doświadczonym zawodniczkom Lidera. Aby być pewnym zwycięstwa przez prawie 38 minut przyjezdne grały w swoim najmocniejszym składzie, czyli niemal bez rotacji. Przegrywamy to spotkanie, ale wychodzimy z niego z podniesioną głową!

Niestety w meczu poważnej kontuzji doznała Alicja Jóźwiak, której życzymy szybkiego powrotu do formy!!!

Najskuteczniejszą Muksiarą był nasz strzelec Paulina Hantys, która zdobyła 21 punktów. 7 asyst rozdała nasza rozgrywająca Julia Michalik, a 3 bloki sprzedała nasza środkowa Justyna Różańska.

Dwucyfrowy eval uzyskały Paulina Hantrys (+16), Julia Michalik (+16) i Justyna Różańska (+11)

09-12-2018 17:00

MUKS Poznań - UKS Lider Swarzędz 60:85
(19:23, 17:29, 16:17, 8:16)

Hantys Paulina 21, Jóźwiak Alicja 11, Różańska Justyna 9 (3 bl), Michalik Julia 6 (6 zb, 7 as), Giżyńska Karolina 5, Byczyk Natalia 4, Masłowska Karolina 4, Jójka Weronika 0, Krajewska Weronika 0, Laube Karolina, 0.

Miasto Poznań LoboAgencja SimArtBar Marco PoznańUrząd MarszałkowskibbraunLOMSSpołem PoznańProton - Stroje sportoweQuayUsługi transportowe PoznańWSSPomarańczarnia CafeBudowa obiektów przemysłowychDrukarki Poznań