Wygrana ze Stalą Brzeg

13 stycznia 2019

W pierwszym meczu drugiej rundy rozgrywek 2 ligi kobiet zawodniczki MUKS Poznań podejmowały drużynę KSK Stal Brzeg.

Pierwsze punkty w meczu co prawda zdobyły przyjezdne, ale początkowe 10 minut należało do podopiecznych trenera Łukasza Ulchurskiego. 11 asyst, 4 celne trójki i skuteczność na poziomie niemal 65% z gry dały poznaniankom 19 punktowe prowadzenie.

Stalówki, które przyjechały w bardzo okrojonym, bo 5 osobowym składzie, nie zamierzały składać broni. W drugiej i trzeciej kwarcie brzeżanki odrobiły 4 punkty, ale to było wszystko na co pozwoliły w tym meczu Muksiary. Ostatnia odsłona spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 20:19 na korzyść gospodyń.

Trener Łukasz Ulchurski dzięki wysoko wygranej pierwszej kwarcie mógł swobodnie rotować składem i dał pograć wszystkim swoim zawodniczkom. To doskonała okazja do ogrania się ze starszymi i przede wszystkim bardziej doświadczonymi rywalkami.

Najwięcej punktów zdobyła nasza rzucająca Paulina Hantys (25 pkt), a 9 piłek zebrała Justyna Różańska. Po 4 asysty rozdały Paulina Hantys i Marta Masłowska, a po 2 bloki zapisały na swoim koncie Karolina Giżyńska i Jagoda Wieczorek.

Trzy nasze zawodniczki mogą się pochwalić dwucyfrowym wskaźnikiem efektywności (eval): Karolina Giżyńska (+20), Paulina Hantys (+18) i Karolina Masłowska (+10)!

13-01-2019 13:00

MUKS Poznań - Stal Brzeg 78:62
(31:12, 13:16, 14:15, 20:19)

Hantys Paulina 25, Giżyńska Karolina 12, Masłowska Karolina 10, Różańska Justyna 7 (9 zb), Byczyk Natalia 6, Wieczorek Jagoda 4, Wójcik Ada 4, Krajewska Weronika 3, Masłowska Marta 3, Kaczmarczyk Zuzanna 2, Laube Karolina 2, Owczarzak Olga 0.

Miasto Poznań Pomarańczarnia CafeProton - Stroje sportoweBar Marco PoznańLOMSUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychSpołem PoznańDrukarki PoznańUrząd MarszałkowskiLobobbraunWSSQuayAgencja SimArt