1 liga zakończyła sezon

1 liga zakończyła sezon

9 marca 2020

1 ligowa drużyna MUKS Poznań prowadzona przez trenerów Macieja Brodzińskiego i Magdalenę Leciejewską zakończyła zmagania w sezonie 2019/2020 zostawiając po sobie naprawdę dobre wrażenie.

W pierwszej rundzie play-off młoda poznańska drużyna trafiła na doświadczoną ekipę SKK Polonia Warszawa.

Mecz w Poznaniu

Drużyna z Wielkopolski rozpoczynała tę rywalizację z przewagą parkietu, ale po zaciętym starciu przegrała na własnym parkiecie 67:72. Zawiodła przede wszystkim skuteczność z dystansu. Muksiary nie zanotowały żadnego celnego rzutu zza łuku 6,75 m, za to warszawianki uczyniły to aż 11! razy.

Najwięcej punktów dla MUKS w tym spotkaniu zdobyła po indywidualnych akcjach Weronika Papiernik (26), a dwucyfrową zdobycz punktową oprócz niej dorzuciła jedynie Aleksandra Zięmborska (15).

Statystyki MUKS Poznań – SKK Polonia Warszawa

Mecz w Warszawie

Drugie spotkanie, przy ogłuszającym dopingu polonijnych kibiców, pokazało, że zespół z Poznania ma ambicje i nie zamierzał rezygnować z walki o wyrównanie stanu rywalizacji. Walka kosz za kosz trwała do ostatniej minuty. Kluczowym momentem spotkania była celna trójka w wykonaniu naszej wychowanki Karoliny Olszewskiej, która jak wiemy od tego sezonu jest rozgrywającą w stołecznym zespole. Poznanianki nie mogły trafić do kosza, a warszawianki po sędziowskich gwizdkach powiększały przewagę zdobywając punkty z rzutów osobistych i ostatecznie wygrały 67:60.

Po 14 pkt zdobyły Aleksandra Zięmborska i Weronika Woźniak, 10 oczek dorzuciła Alicja Szloser. 12 zbiórek zapisała na swoim koncie środkowa Magdalena Ratajczak, a 10 asyst rozgrywająca Weronika Papiernik, która w tym meczu była skutecznie blokowana przez polonistki i punkty zdobywała jedynie z linii rzutów wolnych.

Mecz w stolicy zakończył się miłym akcentem, bowiem kibicie Polonii z okazji Dnia Kobiet wręczyli poznaniankom kwiaty i czekoladowe babeczki 🙂

Statystyki SKK Polonia Warszawa – MUKS Poznań

Podsumowanie play-off

Poznański zespół wygrał zdecydowanie rywalizację jeśli chodzi o punkty z szybkiego ataku (26:5). Nie od dziś wiadomo, że jak MUKS gra szybko to przynosi to efekty.

Trener Maciej Brodziński powiedział: „Zabrakło doświadczenia i w pewnych momentach boiskowego cwaniactwa. Kończymy sezon dwoma naprawdę dobrymi meczami. Nie musimy spuszczać głów, bo pokazaliśmy, że potrafimy się bić i jesteśmy wymagającym przeciwnikiem. Wielkie brawa dla moich dziewczyn”

Drużyna MUKS Poznań zakończyła sezon 2019/2020 na 5. miejscu w 1 lidze kobiet (czyli o lokatę wyżej niż w poprzednim sezonie).

BRAWO MUKSIARY !!!

Zdjęcia BASKET KOBIET


Sponsorzy

Miasto Poznań Kawa PavinBar Marco PoznańUsługi transportowe PoznańU Sąsiadów Pizzeria PoznańLoboSaturn Fitness - Klub Fitness Poznań Malta i ChwiałkowskiegoAgencja SimArtProton - Stroje sportoweSwojskie Bistro PoznańSpołem Poznań
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański koszykowkakobiet.pl

Obserwuj Nas!


Partnerzy


pzkosz

Kontakt


Klub


MUKS Poznań
Os. Tysiąclecia 43
61-255 Poznań
Telefon Dyrektor Biura 576-048-598 biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Spychalskiego 36, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253
NIP: 7781402888 REGON: 634384900

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2020