1 liga zakończyła sezon

1 liga zakończyła sezon

9 marca 2020

1 ligowa drużyna MUKS Poznań prowadzona przez trenerów Macieja Brodzińskiego i Magdalenę Leciejewską zakończyła zmagania w sezonie 2019/2020 zostawiając po sobie naprawdę dobre wrażenie.

W pierwszej rundzie play-off młoda poznańska drużyna trafiła na doświadczoną ekipę SKK Polonia Warszawa.

Mecz w Poznaniu

Drużyna z Wielkopolski rozpoczynała tę rywalizację z przewagą parkietu, ale po zaciętym starciu przegrała na własnym parkiecie 67:72. Zawiodła przede wszystkim skuteczność z dystansu. Muksiary nie zanotowały żadnego celnego rzutu zza łuku 6,75 m, za to warszawianki uczyniły to aż 11! razy.

Najwięcej punktów dla MUKS w tym spotkaniu zdobyła po indywidualnych akcjach Weronika Papiernik (26), a dwucyfrową zdobycz punktową oprócz niej dorzuciła jedynie Aleksandra Zięmborska (15).

Statystyki MUKS Poznań – SKK Polonia Warszawa

Mecz w Warszawie

Drugie spotkanie, przy ogłuszającym dopingu polonijnych kibiców, pokazało, że zespół z Poznania ma ambicje i nie zamierzał rezygnować z walki o wyrównanie stanu rywalizacji. Walka kosz za kosz trwała do ostatniej minuty. Kluczowym momentem spotkania była celna trójka w wykonaniu naszej wychowanki Karoliny Olszewskiej, która jak wiemy od tego sezonu jest rozgrywającą w stołecznym zespole. Poznanianki nie mogły trafić do kosza, a warszawianki po sędziowskich gwizdkach powiększały przewagę zdobywając punkty z rzutów osobistych i ostatecznie wygrały 67:60.

Po 14 pkt zdobyły Aleksandra Zięmborska i Weronika Woźniak, 10 oczek dorzuciła Alicja Szloser. 12 zbiórek zapisała na swoim koncie środkowa Magdalena Ratajczak, a 10 asyst rozgrywająca Weronika Papiernik, która w tym meczu była skutecznie blokowana przez polonistki i punkty zdobywała jedynie z linii rzutów wolnych.

Mecz w stolicy zakończył się miłym akcentem, bowiem kibicie Polonii z okazji Dnia Kobiet wręczyli poznaniankom kwiaty i czekoladowe babeczki 🙂

Statystyki SKK Polonia Warszawa – MUKS Poznań

Podsumowanie play-off

Poznański zespół wygrał zdecydowanie rywalizację jeśli chodzi o punkty z szybkiego ataku (26:5). Nie od dziś wiadomo, że jak MUKS gra szybko to przynosi to efekty.

Trener Maciej Brodziński powiedział: „Zabrakło doświadczenia i w pewnych momentach boiskowego cwaniactwa. Kończymy sezon dwoma naprawdę dobrymi meczami. Nie musimy spuszczać głów, bo pokazaliśmy, że potrafimy się bić i jesteśmy wymagającym przeciwnikiem. Wielkie brawa dla moich dziewczyn”

Drużyna MUKS Poznań zakończyła sezon 2019/2020 na 5. miejscu w 1 lidze kobiet (czyli o lokatę wyżej niż w poprzednim sezonie).

BRAWO MUKSIARY !!!

Zdjęcia BASKET KOBIET


Sponsorzy

Miasto Poznań Proton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańSaturn Fitness - Klub Fitness Poznań Malta i ChwiałkowskiegoAgencja SimArtSwojskie Bistro PoznańBar Marco PoznańKawa PavinLoboU Sąsiadów Pizzeria PoznańSpołem Poznań
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański koszykowkakobiet.pl

Obserwuj Nas!


Partnerzy


pzkosz

Kontakt


Klub


MUKS Poznań
Os. Tysiąclecia 43
61-255 Poznań
Telefon Dyrektor Biura 576-048-598 biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Spychalskiego 36, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253
NIP: 7781402888 REGON: 634384900

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2020