U18: Awans juniorek do półfinałów Mistrzostw Polski U18

27 marca 2018

W dniach 23-25.03.2018 Juniorki trenera Łukasza Ulchurskiego były gospodyniami jednego z turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski U18. W turniejowe szranki oprócz Muksiar stanęły zawodniczki MLKS-MOS Rzeszów, MUKS Bydgoszcz i PIOMAR Brzeg. Walka toczyła się o 2 miejsca premiowane awansem do półfinałów.

MUKS Poznań – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 81:63

W pierwszym meczu zmierzyły się Muksiary z Poznania i Bydgoszczy. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem poznanianek 23:17, wśród których, w tej części gry prym wiodła Justyna Różańska (8 punktów, 3 zbiórki). Bydgoszczanki trzymały wynik dzięki celnym rzutom z dystansu (cztery razy celnie trafiały za 3 punkty). Drugie 10 minut to już wyraźna przewaga gospodyń i trener Ulchurski mógł wykorzystać większość swojej ławki. Po 20 minutach przewaga zespołu z Poznania wynosiła 20 punktów. Po przerwie niestety coś się zacięło w poznańskiej drużynie, a wykorzystały to zawodniczki trenerów Piotra Feddera i Łukasza Koteckiego, które zmniejszyły straty do 12 punktów. W tej kwarcie najskuteczniejsza wśród poznanianek była rozgrywająca Julia Michalik (8 punktów, 2 zbiórki). W ostatniej odsłonie meczu poznańskie Muksiary poderwała, jak na kapitana przystało, Karolina Giżyńska, która zdobyła w tej kwarcie 7 punktów.

Wszystkie zawodniczki pierwszej piątki zanotowały w tym meczu na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową, a nasz zespół miał bardzo dobrą, bo 50% skuteczność rzutów z gry. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługują przede wszystkim Justyna Różańska, która uzyskała double-double zdobywając 18 punktów i notując 13 zbiórek, oraz Julia Michalik zdobywczyni 17 punktów i 6 zbiórek, która z linii rzutów osobistych trafiła 10 z 11 rzutów (90,9%).

Punkty dla Poznania: Różańska 18 (13 zbiórek), Michalik 17 (1×3), Dulnik 13 (1×3), Gizyńska 11 (1×3), Kowalewska 10 (1×3, 5 asyst), Hantys 4, Jójka 4, Laube 3 (10 zbiórek), Sendys 1, Czermak, Kaczmarczyk, Redzimska.

Punkty dla Bydgoszczy: Rybacka 12 (2×3, 8 zbiórek ), Winiatowska 12 (1×3), Kobus 11 (1×3), Jagodzińska 10 (1×3), Bebyn 8, Zalewska 6, Rogowska 4, Jankowska, Mazurek, Obrzanowska

MLKS-MOS Rzeszów – PIOMAR Brzeg 64:69

W drugim spotkaniu pierwszego dnia turnieju zmierzyły się ekipy z Rzeszowa i Brzegu. A na zwycięzcę tego pojedynku przyszło nam czekać do ostatnich minut spotkania. Lepiej w mecz weszły zawodniczki trenerów Bartosza i Henryka Herbacińskich, które po 10 minutach prowadziły 24:17. Ale podopieczne trenera Arkadiusza Uloka nie zamierzały składać broni i po wygranej drugiej kwarcie 23:10 wyprowadziły swój zespół na 6 punktowe prowadzenie. Po przerwie scenariusz się w zasadzie powtórzył: jedna kwarta wygrana przez zespół z Rzeszowa, a druga przez zespół z Brzegu, jednak to wysoko wygrana 2 kwarta zadecydowała o tym, że po spotkaniu ze zwycięstwa mogły cieszyć się brzeżanki.

Wśród zawodniczek MKS MOS Rzeszów prym wiodła reprezentantka Polski rocznika 2001, a zarazem uczennica SMS PZKOSZ Łomianki, Julia Bazan, natomiast wśród zawodniczek zespołu Piomar Brzeg nie do zatrzymania była Wiktoria Wiśniowska, która uzyskała double-double zdobywając aż 31 punktów i notując 13 zbiórek. Drugą brzeżanką, która w tym meczu zdobyła double-double była, uczennica SMS PZKosz Łomianki, Aleksandra Pszczolarska (17 punktów, 12 zbiórek).

Punkty dla Rzeszowa: Bazan 24 (1×3, 8 zbiórek, 3 bloki), Król 11 (1×3, 9 zbiórek), Stropek 10 (1×3), Otręba 8, Dżochowska 6 (2×3) , Czwakiel 5 (8 zbiórek), Gósz, Kilar.

Punkty dla Brzegu: Wiśniowska 31 (6×3, 13 zbiórek), Pszczolarska A. 17 (12 zbiórek), Libront 6 (1×3), Janiec 5 (12 zbiórek), Krej 3 (1×3), Muszyńska 3 (1×3), Zając 3, Międzybrodzka 1

PIOMAR Brzeg – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 78:75

Drugi dzień turnieju rozpoczął mecz pomiędzy Pomiar Brzeg, a MUKS Bydgoszcz. Od mocnego uderzenia zaczęły bydgoszczanki, które w pierwszych 10 minutach wypracowały sobie 16 punktową przewagę, dzięki doskonałej grze Zuzanny Winiatowskiej (11 pkt), Julii Kobus (9 punktów) i Pauliny Rybackiej (8 punktów). Druga kwarta to gra punkt za punkt, ale jednym koszem wygrywają zawodniczki z Brzegu, które po przerwie kontynuują odrabianie strat i kolejna kwarta na ich korzyść, bydgoszczanki mają jeszcze 5 punktową przewagę. Niestety na 5 minut przed końcem spotkania za 5 przewinień schodzi z boiska Paulina Rybacka podstawowa rozgrywająca MUKS Bydgoszcz i jedna z najlepiej punktujących Muksiar w tym spotkaniu. Zawodniczki Piomar Brzeg wykorzystują sytuację i po emocjonującym starciu wygrywają.

Wśród zawodniczek z Brzegu najskuteczniejsza była Magdalena Libront, a drugie double-double w meczu ćwierćfinałów Mistrzostw Polski uzyskuje Aleksandra Pszczolarska. Dla MUKSu Bydgoszcz najwięcej punktów zdobyła Julia Kobus, a dwucyfrową zdobycz zanotowały również Paulina Rybacka i Zuzanna Winiatowska.

Punkty dla Brzegu: Libront 23 (2×3), Wiśniowska 16 (3×3), Pszczolarska A. 15 (19 zbiórek), Dzieduszyńska 12 (1×3), Janiec 6, Muszyńska 6, Krej, Międzybrodzka, Pszczolarska K.

Punkty dla Bydgoszczy: Kobus 20 (1×3), Rybacka 13 (2×3), Winiatowska 13 (1×3), Obrzanowska 9 (9 zbiórek, 5 przechwytów), Jagodzińska 7, Rogowska 7, Bebyn 6, Jankowska, Mazurek, Zalewska.

MLKS-MOS Rzeszów – MUKS Poznań 57:86

W drugim swoim meczu gospodynie podejmowały zespół z Rzeszowa. Od samego początku poznanianki przejęły inicjatywę i nie oddały jej do końca spotkania. W tym meczu zdecydowanie zawalczyła Karolina Giżyńska zdobywczyni 21 punktów. Wśród poznanianek dwucyfrową zdobycz punktową zanotowały również Magdalena Kowalewska i Aleksandra Sendys. Na tablicach brylowały Karolina Laube i Justyna Różańska.

W zespole z Rzeszowa w zasadzie gra opierała się na Julii Bazan.

Punkty dla Poznania: Giżyńska 21 (1×3), Kowalewska 14 (1×3, 5 przechwytów), Sendys 11 (1×3), Hantys 9 (1×3), Michalik 8 (2×3), Różańska 7 (1×3, 9 zbiórek), Czermak 4, Dulnik 4, Jójka 4 (8 zbiórek), Laube 4 (10 zbiórek), Owczarzak, Redzimska

Punkty dla Rzeszowa: Bazan 19 (1×3), Misiuk 9 (1×3), Otręba 9, Brelik 7, Dżochowska 6, Stropek 4, Król 2, Czwakiel 1, Gaweł, Gósz, Kilar, Śląska

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – MLKS-MOS Rzeszów 82:49

W meczu o 3. miejsce MUKS Bydgoszcz pokonuje MLKS Rzeszów.

Punkty dla Bydgoszczy: Jagodzińska 18 (1×3), Zalewska 15 (1×3), Rogowska 14 (2×3), Kobus 13 (1×3, 8 zbiórek), Rybacka 11 (1×3), Obrzanowska 6 (10 zbiórek), Bebyn 4, Jankowska 1, Mazurek, Winiatowska.

Punkty dla Rzeszowa: Bazan 15 (1×3, 5 przechwytów), Otręba 10, Dżochowska 8 (2×3), Stropek 5, Kilar 4, Gósz 2, Król 2, Miler-Kuciapa 2, Gaweł 1, Brelok, Czwakiel, Misiuk.

MUKS Poznań – PIOMAR Brzeg 83:58

Oba zespoły, które zagrały w ostatnim meczu turnieju zagwarantowały sobie już awans do półfinałów Mistrzostw Polski U18. Gra toczyła się zatem o zwycięstwo w turnieju ćwierćfinałowym.
Gospodynie nie pozostawiły złudzeń i wygrywając każdą z czterech kwart postawiły kropkę na i. Bardzo dobre spotkanie zagrała Magdalena Kowalewska zdobywczyni 17 punktów, grając na 86% skuteczności z gry. Dwucyfrowe zdobycze punktowe dorzuciły również Hanna Dulnik, Karolina Giżyńska i Justyna Różańska, która zanotowała w tym spotkaniu double-double (12 punktów, 12 zbiórek). Aż 8 asystami może pochwalić się nasza rozgrywająca Julia Michalik.

Punkty dla Poznania: Kowalewska 17, Dulnik 13, Gizyńska 12 (1×3), Różańska 12 (1×3, 12 zbiórek), Laube 7, Sendys 5 (5 przechwytów), Jójka 4, Michalik 4 (8 asyst), Hantys 3, Czermak 2, Kaczmarczyk 2, Owczarzak 2.

Punkty dla Brzegu: Wiśniowska 20 (2×3), Pszczolarska A. 12 (9 zbiórek), Libront 11, Dzieduszyńska 6, Janiec 5 (1×3), Muszyńska 2, Zając 2, Międzybrodzka, Pszczolarska K.