2LK: Dwa zwycięstwa na zakończenie roku

16 grudnia 2019

Podopieczne trenera Krzysztofa Dobrowolskiego rozegrały dwa ostatnie spotkania w 2019 roku.

Wygrana Juniorek

Juniorki MUKS Poznań w piątek 13.12.2019 podejmowały zespół LOMS Enea Basket Piła. Od celnego rzutu za 3 rozpoczęły przyjezdne, ale Muksiary dobrą obroną i szybkimi kontrami pokazały, że zamierzają grać po swojemu. I dzięki temu pierwsza odsłona spotkania kończy się wynikiem 27:18. W tej części spotkania ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Paulina Hantys (16 z 22 w całym meczu). W drugiej kwarcie poznanianki systematycznie powiększały swoją przewagę i na przerwę schodziły z 16 punktowym zapasem. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dobrze dysponowane rzutowo Muksiary (53% z gry) wygrały kolejne 2 kwarty i zwycięstwo stało się faktem.

Najwyższym eval uzyskały Karolina Laube (+23) i wspomniana wcześniej Paulina Hantys. Karolina Laube uzyskała w tym spotkaniu double-double 11 pkt i 11 zb. 5 asyst rozdała Nicole Gryzińska, 5 przechwytów zanotowała Natalia Byczyk, a 3 bloki “sprzedała” Wiktoria Piotrowska.

13-12-2019 13:00

MUKS Poznań - LOMS Enea Basket Piła 100:59
(27:18, 23:16, 22:11, 28;14)

Hantys Paulina 22, Gryzińska Nicole 13 (5 as), Laube Karolina 11 (11 zb), Juskowiak Natalia 9, Piotrowska Wiktoria 9 (3 bl), Żytlińska Zuzanna 9, Byczyk Natalia 7 (9 zb, 5 prz), Szymańska Natalia 7, Wieczorek Jagoda 5, Jóźwiak Kamila 4, Owczarzak Olga 2, Kołodziej Sandra 2.

Zwycięstwo w 2. lidze

W rozgrywkach 2. ligi rozpoczęła się runda rewanżowa. Na “dzień dobry” poznanianki gościły u siebie AZS Włocławek. Rywalki zdecydowanie doświadczeniem (i wiekiem) przewyższały naszą młodzież. Czy spowodowało to paraliż u naszych dziewczyn? Trudno powiedzieć, ale faktem jest, że do przerwy wynik utrzymywał się w okolicach remisu. W drugiej połowie poznanianki przejęły inicjatywę i przechyliły wynik spotkania na swoją korzyść. Między innymi za sprawą 6 celnych trójek. Ostatecznie Muksiary wygrywają 76:63 i po raz drugi pokonują ekipę z Włocławka.

Trzy zawodniczki uzyskały dwucyfrowy eval – Karolina Laube (+18), Julia Michalik (+16) i Natalia Byczyk (+15). Trzykrotnie zza linii 6,75 trafiła Paulina Hantys. 11 zbiórek zanotowała Karolina Laube. 5 asyst rozdała Julia Michalik, a 2 bloki “sprzedała” Karolina Giżyńska. Debiut i pierwsze punkty na drugoligowym parkiecie zaliczyła kadetka Marta Szaroleta.

Poznanianki obecnie plasują się na 5. miejscu, ale walka trwa dalej.

15-12-2019 15:30

MUKS Poznań - AZS Włocławek 76:63
(22:22, 14:12, 26:17, 14:12)

Byczyk Natalia 15 (6 zb), Hantys Paulina 11 (3x3), Giżyńska Karolina 10 (2 bl), Szymańska Natalia 8, Michalik Julia 7 (6 zb, 5 as), Gryzińska Nicole 6, Laube Karolina 6 (11 zb), Burzyńska Aleksandra 4, Głowacka Marta 3, Ignerska Kornelia 2, Szaroleta Marta 2, Wieczorek Jagoda 2.