Elektryzujące derby Żaczków

16 grudnia 2018

Jak zawsze mecz z zespołem AZS Poznań dostarczył wielu emocji i gorących chwil.

Od pierwszego gwizdka mecz obfitował w walkę po obu stronach boiska. Zawodniczki obu drużyn z ogromnym zaangażowaniem podeszły do tego spotkania. Można było obserwować zdeterminowane akcje w ataku i obronie oraz walkę na obu tablicach. Punkt za punkt, kosz za kosz, faul za faul, siniak za siniak. Niestety było także kilka chybionych osobistych i strat w ataku w wyniku niecelnych, spóźnionych podań.

Do przerwy zawodniczki trenera Daniela Ciejki wypracowały 8 punktowe prowadzenie (33:25), jednak nic nie było przesądzone. 3 kwarta wyglądała jakby mag zaczarował obręcze. Przez kilka minut piłka nie mogła znaleźć drogi do kosza, a przewaga nad akademiczkami niebezpiecznie stopniała.

Wtedy ciężar gry wzięły na siebie dwie zawodniczki: Maja Dreszczyk (asysty, zbiórki, przechwyty i celne kosze) oraz Maja Semmler (ważne punkty, asysty i twarde pojedynki). Końcówka była bardzo nerwowa, ale ambitnie grające Muksiary dowiozły korzystny wynik do końcowego gwizdka.

16-12-2018 11:00

MUKS Poznań - AZS Poznań 51:46
(12:12, 21:13, 14:7, 4:14)

Dreszczyk Maja 13, Semmler Maja 10, Mroczek Zuzanna 8, Sielicka Hanna 8, Held Oliwia 5, Brodziak Alicja 2, Patrycja Ławniczak 2, Staszak Gabriela 2, Urbaniak Olga 1, Bartkowska Antonia 0, Kimmel Noelia 0, Ząbek Klaudia 0.

Miasto Poznań QuayLoboPomarańczarnia CafeProton - Stroje sportoweAgencja SimArtBar Marco PoznańLOMSSpołem PoznańWSSDrukarki PoznańbbraunUrząd MarszałkowskiBudowa obiektów przemysłowychUsługi transportowe Poznań