U18: Juniorki rozpoczynają sezon zwycięstwem

10 października 2018

Pierwszy mecz sezonu 2018/2019 Juniorki prowadzone przez trenera Łukasza Ulchurskiego rozegrały na własnym parkiecie podejmując drużynę Kormoran Sieraków.

Nasze dziewczyny zaczęły bardzo niemrawo. Przeciwnik mimo, że przyjechał w siedmioosobowym składzie, rozpoczął od mocnego uderzenia i objął prowadzenie 12:0. Pierwsze punkty dla poznanianek padły dopiero w 4 minucie i to z rzutów osobistych, na szczęście bezbłędnie wykonanych przez rozgrywającą Julię Michalik. Muksiary wzmocniły obronę, a 9 punktów z rzędu zdobytych przez Paulinę Hantys pozwoliło wrócić do gry. Kormoranki faulowały przy celnych rzutach za 2 punkty, a akcjami „and one” Natalia Byczyk i Karolina Laube wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie.

W drugiej kwarcie zawodniczki MUKSu powoli powiększały swoją przewagę i na przerwę, między innymi dzięki indywidualnym akcjom Justyny Różańskiej, schodziły z 10 punktowym zapasem.

Wydawało się, że zespół z Poznania, dysponujący zdecydowanie dłuższą ławką, po przerwie będzie sukcesywnie powiększał swoją przewagę. Ale ambitne sierakowianki nie tylko na to nie pozwoliły, ale też 1 punktem wygrały tę odsłonę spotkania.

W czwartej kwarcie Muksiary mocno przycisnęły na całym parkiecie i przez 9 minut dominowały na boisku zdobywając 22 punkty przy 9 przeciwniczek. Dzięki uzyskaniu wysokiej przewagi trener Ulchurski porotował składem, by wszystkie z dziewczyn mogły pokazać się własnej publiczności i chyba nie była to najlepsza decyzja. Zawodniczki z Sierakowa w ciągu ostatniej minuty zdobyły 9 punktów (bez odpowiedzi z naszej strony) i cały mecz zakończył się jedynie 13 punktowym zwycięstwem poznanianek.

Najskuteczniejszą zawodniczką MUKS Poznań była w tym spotkaniu Paulina Hantys, która zdobyła 29 punktów, na tablicach po 9 zbiórek zaliczyły Karolina Laube i Justyna Różańska, a nasza rozgrywająca Julia Michalik zanotowała, aż 8 asyst.

6 naszych zawodniczek uzyskało dwucyfrowy eval – Byczyk (+18), Hantys (+18), Laube (+18), Różańska (+15), Krajewska (+13) i Michalik (+12)!

07-10-2018 13:00

MUKS Poznań - UKS Kormoran Sieraków 92:79
(25:21, 24:18, 21:22, 22:18)

Hantys Paulina 29, Różańska Justyna 15 (9 zb), Byczyk Natalia 14, Laube Karolina 10 (9 zb), Krajewska Weronika 9 (5 prz), Giżyńska Karolina 6, Michalik Julia 4 (8 as, 3 bl), Kołodziej Sandra 2, Masłowska Marta 2, Owczarzak Olga 1, Kaczmarczyk Zuzanna, Wieczorek Jagoda.