Kolejne 3 mecze ligowe rozegrały Kadetki B

8 kwietnia 2018

Kolejne trzy mecze za Kadetkami B i wciąż brak kompletu zwycięstw.

Wyjazdowe spotkanie z MKS MOS Konin

24 marca zawodniczki MUKS Poznań gościły na parkiecie drużyny z Konina. Mecz rozpoczął się od dużego nacisku ze strony rywala i dużego chaosu w naszym zespole. Przeciwnik wykorzystał taką sytuację i po pierwszej kwarcie prowadził 10 punktami. Szybka reprymenda ze strony trenera Tomasza Semmlera dała efekt w kolejnej kwarcie. Muksiary zaczęły odrabiać straty i to one wygrały drugą część spotkania. Do przerwy na tablicy widniał wynik 34:33 dla Muksu, ale nie był to stan bezpieczny. Uwagi w szatni spowodowały, że nasze dziewczyny wzięły się do pracy i po trzeciej kwarcie zwiększyły przewagę o 16 pkt. Czwarta kwarta to wyrównana walka obu zespołów, ale jednak na korzyść gospodyń. Nie wpłynęło to jednak na wynik, który pozostał korzystny dla poznanianek.

MKS MOS Konin – MUKS Poznań 56:70 (22:12, 11:22, 8:23, 15:13)

Zabrakło charakteru

Drugie ze spotkań, rozegrane 7 kwietnia, to starcie ze zdecydowanie silniejszym przeciwnikiem. Na własnym parkiecie gościliśmy drużynę Tęczy Leszno. Muksiary od samego początku ostro zabrały się do walki. Dobra obrona i atak spowodowały, że po pierwszej kwarcie nasze koszykarki wygrywały 20:15. Z nieco mniejszym zaangażowaniem, ale jednak po walce wygrana została także kwartę drugą i do przerwy poznanianki prowadziły 32:25. Dramatyczna okazała się kwarta trzecia. Przyjezdne zaczęły gonić wynik, a skuteczność rzutów z gry spadła u zawodniczek trenera Semmlera poniżej 20%. Mimo wypracowanej przewagi w pierwszej połowie meczu przeciwnik zaakcentował swoją obecność w trzeciej kwarcie dość mocno i zdecydowanie większą skutecznością doprowadził do przewagi. Czwarta kwarta to nieustająca walka. W 9 minucie na tablicy widniał remis, ale to leszczynianki okazały się lepsze i wygrały jednym koszem.

Muksiary nie przegrały z przeciwnikiem tylko z własnymi słabościami. Niska skuteczność trzeciej kwarty, zbyt duża ilość strat i chwilowy brak charakteru to słabe punkty meczu.

MUKS Poznań – TĘCZA Leszno 63:65 (20:15, 12:10, 10:21, 21:19)

Na uwagę zasługuje fakt, że w obydwu spotkaniach w zespołach przeciwników brały również udział koszykarki z rocznika 2002.

Łatwe zwycięstwo

Trzecie spotkanie rozegrane 8 kwietnia również na własnym parkiecie to starcie z drużyną Lidera II Swarzędz.

Mecz bez większych niespodzianek. Zdecydowana przewaga Muksiar już od początku meczu rosła z każdą minutą spotkania, a przeciwniczki z każdą kolejną kwartą zdobywały mniej punktów.

Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem poznanianek.

MUKS Poznań – Lider II Swarzędz 109:35 (25:12, 23:10, 25:8, 36:5)

Miasto Poznań WSSLOMSBudowa obiektów przemysłowychBar Marco PoznańPomarańczarnia CafeLoboQuayUrząd MarszałkowskiSpołem PoznańProton - Stroje sportowebbraunDrukarki PoznańAgencja SimArtUsługi transportowe Poznań