Kórnickie Żaczki wygrały derby z AZS Poznań

15 kwietnia 2019

Autor: Kamil Słowik

W niedzielę 14.04.2019 w kórnickiej Oazie Żaczki trenera Kamila Słowika podejmowały u siebie drużynę AZS Poznań. Oba zespoły przystąpiły do meczu w osłabionych składach, trenerzy mieli do dyspozycji zaledwie po 10 zawodniczek.

Początek meczu należał do rywalek z Poznania, które wykorzystywały błędy kórniczanek i wyszły na 6 punktowe prowadzenie, jednakże ambitne i waleczne Muksiary jeszcze przed zakończeniem kwarty odrobiły straty i wyszły na nieznaczne prowadzenie (19-17). W drugiej części spotkania gospodynie znacznie poprawiły obronę i wykorzystywały prawie wszystkie swoje sytuacje pod koszem rywalek. Dzięki temu wygrały tę część spotkania 23:3 i do szatni schodziły prowadząc 42:20. W trzeciej i czwartej kwarcie mecz znów był bardziej wyrównany, ale udało się utrzymać wypracowaną wcześniej przewagę. Ostatecznie Żaczki MUKS Kórnik wygrywają 77:52.

MUKS Kórnik – AZS Poznań 77:52
Zajączkowska 17, Gabryelewicz 16, Czarnecka 14, Bruczyńska 13, Promińska 6, Grzegorczyk 4, Zygmanowska 3, Lipska 2, Guziana 2, Melnyk.

Miasto Poznań Usługi transportowe PoznańWSSLoboUrząd MarszałkowskiDrukarki PoznańBudowa obiektów przemysłowychLOMSProton - Stroje sportowebbraunSpołem PoznańPomarańczarnia CafeBar Marco PoznańQuayAgencja SimArt