Trzy mecze i dwa zwycięstwa Kadetek B

14 marca 2018

Trzy mecze , trzech różnych przeciwników, dwa zyciestwa i jedna porażka. Takie statystyki zanotowały podopieczne Tomasza Semmlera po marcowych spotkaniach, rozegranych na własnym parkiecie.

Lider Swarzędz pokonany

W pierwszym ze spotkań (3.03.2018) Kadetki B gościły lokalnego rywala, drużynę Lidera Swarzędz. Mecz zaczął się bardzo nerwowo z naszej strony, co skutkowało uzyskaniem niewielkiej przewagi przez Liderki. W pierwszej kwarcie Muksiary zdobyły tylko dwa kosze z gry i mimo tego, iż były to rzuty za 3 pkt, nie był to powód do radości. Szybkie wskazówki trenera przed drugą kwartą doprowadziły do uspokojenia gry i tym samym zawodniczki spełniły większości oczekiwań szkoleniowca. Poznanianki zaczęły skutecznie bronić i mocno atakować, co w rezultacie dało przeciwniczkom możliwość zdobycia tylko jednego kosza. Po przerwie nastąpiło lekkie rozluźnienie i na boisku ponownie zagościła nerwowa atmosfera. Atak jak i skuteczność bardzo się obniżyły i tym razem nie obyło się bez głośnych uwag trenera. Czwarta odsłona to powrót na dobry tor. Spotkanie, które cechowała ogromna amplituda poziomu gry zakończyło się wynikiem 58:27 dla MUKS Poznań (8:13)(16:2)(11:9)(23:3)

Wygrana z Koninem

Kolejnym rywalem (4.03.2018) była drużyna MKS MOS Konin. Mecz bez większych niespodzianek. Muksiary od początku spotkania dominowały na własnym parkiecie i nie pozwoliły przeciwnikowi na wygranie żadnej kwarty, mimo, że przeciwnik wystawił zawodniczki starsze z większym doświadczeniem. Mecz zakończył się wynikiem 75:45 dla Muksiar (20:10)(22:10)(19:14)(14:11)

Derby nie dla nas

Ostatnie z marcowych spotkań, to kolejne derby. Rywalem naszych koszykarek były zawodniczki Enea AZS. To był chyba najbardziej emocjonujący i widowiskowy mecz. Zawodniczki Tomasza Semmlera pokazały przede wszystkim wolę walki oraz to że są zespołem i na rezultat meczu pracuje cała dwunastka, bez względu czy jest się na boisku, czy na ławce. Muksiary bardzo dobrze weszły w mecz, bo już w pierwszej minucie padły dwie “trójki”. Ta dobra passa trwała całą pierwszą kwartę, co spowodowało, że drużyna przeciwna bardzo szybko musiała się wzmocnić starszymi zawodniczkami. Muksiarom udało się zdobyć 23 oczka z gry, a przeciwnikowi zaledwie 8. W drugiej kwarcie AZS zaczął odrabiać straty, jednak do przerwy nadal wygrywał Muks. Druga połowa meczu zdecydowanie należała do rywalek, bo mimo walki nie udało się przywrócić prowadzenia, a dystans od 4 minuty 3 kwarty był systematycznie powiększany.

Wynik meczu 69:87 dla Enea AZS (26:14)(19:26)(10:23)(14:24) nie do końca odzwierciedla grę. Rywalki zdobyły 57 oczek z gry, a Muksiary 55. Drużyna przeciwna natomiast wypracowała sobie znaczną przewagę, bo aż 30 punktową, za sprawą dużej liczby i dużej skuteczności rzutów wolnych, ale w „trójkach” znacząco wygrał MUKS, aż 9 celnych rzutów oddały nasze zawodniczki zza linii 6,75 m.

Miasto Poznań Budowa obiektów przemysłowychAgencja SimArtUsługi transportowe PoznańLoboSpołem PoznańBar Marco PoznańDrukarki PoznańbbraunQuayUrząd MarszałkowskiPomarańczarnia CafeWSSLOMSProton - Stroje sportowe