Młodziczki Starsze z Kórnika kończą II rundę wygraną z Tęczą Leszno

27 marca 2018

Najstarsze Kórniczanki spędziły niedzielę 25.03.2018 na boisku, kończąc tegoroczny sezon ligowy.

Spotkanie z Tęczą Leszno miało zupełnie inny przebieg, niż pierwszy mecz w Lesznie. Kórniczanki już w ciągu pierwszych 5 minut pokazały, że potrafią bronić z pełnym zaangażowaniem i wykorzystać przywilej własnego parkietu zdobywając o 7 punktów więcej niż przeciwniczki. Druga piątka prezentowała słabszą formę, ale mimo gorszej obrony, dała radę utrzymać przewagę. Druga kwarta przynosi kolejne punkty i na przerwę schodzimy przy stanie 27:17 dla Kórnika.

W drugiej połowie rywalki pokazują, że nie przyjechały do Kórnika po przegraną i starają się odrobić straty. Niemal im się to udaje i po 3 kwarcie na tablicy mamy 38:34. W ostatniej kwarcie Kórniczanki odzyskują rytm i ponownie podwyższają przewagę, niestety wiele błędów w obronie skutkuje rzutami osobistymi, bezlitośnie wykorzystywanymi przez przeciwniczki. Ostatecznie Kórnik wygrywa na swoim boisku 60:49, nie wystarczy to co prawda by pokonać Leszno w tabeli, ale wystarczy by opuścić boisko i zakończyć zmagania ligowe z podniesioną głową.

Zdecydowaną liderką tego spotkania była rozgrywająca Klementyna Grząślewicz (9 pkt), która swoim zaangażowaniem w obronie i ataku zmobilizowała koleżanki do gry na dobrym poziomie. Najwięcej punktów w tym meczu zdobyła kapitan Aleksandra Szmajdzińska (15 pkt, w tym jeden rzut za 3), a tuż za nią Marysia Pyrzowska (12 pkt, w tym jeden rzut za 3).

Muks Kórnik vs Tęcza Leszno 60:49 (16:10; 11:7; 11:17; 22:15)
Szmajdzińska 15, Pyrzowska 12, Grząślewicz 9, Szekiełda 7, Tomczak 6, Kapitan 4, Guziana 3, Stańczewska 2, Strzykowska 2, Bladocha, Gorzałczana, Jakubczak.

Miasto Poznań LoboBudowa obiektów przemysłowychProton - Stroje sportoweLOMSQuaybbraunBar Marco PoznańDrukarki PoznańWSSAgencja SimArtUrząd MarszałkowskiSpołem PoznańPomarańczarnia CafeUsługi transportowe Poznań