1LK: Muksiary pokonały Wisłę CanPack Kraków

10 października 2020

Drugie zwycięstwo zanotowały koszykarki MUKS Poznań wygrywając na wyjeździe z zespołem Wisła CanPack Kraków.

Doświadczenie zawodniczek było po stronie poznańskiego zespołu, które minuta po minucie budowały swoją przewagę. Dzięki temu trener Maciej Brodziński miał możliwość rotować składem i dał szansę muksowej młodzieży.

Najwięcej punktów dla poznanianek zdobyła Weronika Woźniak (23 pkt), która aż sześciokrotnie trafiła zza łuku 6,75 m. Ponownie silnym punktem zespołu byłą Aleksandra Zięmborska (17 punktów i 9 zbiórek). Bardzo dobrze w grze przeciw młodemu krakowskiemu zespołowi zaprezentowały się Nicola Batura, która uzyskała najwyższy w drużynie eval +25 (8 punktów, 15 zbiórek) oraz Natalia Juskowiak (15 punktów).

Wszystkie poznańskie zawodniczki wybiegły w tym meczu na parkiet i spędziły na nim więcej niż 10 minut. Poznański zespół dominował zarówno w zbiórkach, punktach ze strat i z szybkiego ataku oraz zagrał na 45% skuteczności.

WISŁA CANPACK Kraków – MUKS Poznań 44:92 (9-24, 13-23, 9-23, 13-22)

Woźniak 23 (6×3), Zięmborska 17 (9 zb), Juskowiak 15 (2×3), Łakoma 11 (9 zb), Batura 8 (15 zb), Papiernik 6 (2×3), Ignerska 4, Gryzińska 3, Piotrowska 3, Masłowska 2

Miasto Poznań Urząd MarszałkowskiWSSbbraunProton - Stroje sportoweSpołem PoznańLOMSPomarańczarnia CafeAgencja SimArtBudowa obiektów przemysłowychLoboDrukarki PoznańBar Marco PoznańQuayUsługi transportowe Poznań