• prevnext
Turniejowe zmagania Młodziczek Starszych MUKS Kórnik

13 września 2019

Autor Kamil Słowik

W miniony weekend w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta.

Skład MUKS Kórnik

Jedną z dwóch ekip wystawionych przez nasz klub był zespół MUKS Kórnik.

Trener: Kamil Słowik

Skład: Weronika Czarnecka, Aleksandra Dłużyk, Maja Dreszczyk, Wiktoria Gola, Martyna Grobelna, Patrycja Jabłońska, Barbara Kędziora, Melania Lasek, Martyna Piechowiak, Amelia Promińska, Maria Ruciak, Zuzanna Winkel, Alicja Witoszyńska, Marika Zielińska

Podsumowanie turnieju

W fazie grupowej bilans meczy 1:1. Po ciężkim meczu z UKS Bryza Kolbudy nasze dziewczyny rozegrały lepszy mecz pokonując nieznacznie KSKK Koszalin. Awansując z drugiego miejsca w grupie przyszło zagrać derby MUKSu z ekipą trenerki Oli. W tym meczu dostaliśmy lekcję koszykówki. W kolejnym spotkaniu trafiliśmy na Lider Swarzędz. Mecz był bardzo wyrównany, dużo zmian prowadzenia. W ostatniej kwarcie za pięć fauli spadły dwie nasze podopieczne, które napędzały atak zespołu. Ostatecznie nieznacznie wygrały Liderki. To oznaczało, że w meczu o 7 miejsce ponownie zagraliśmy z Kolbudami. Po bardzo wyrównanych trzech kwartach, powtórzyła się historia z wcześniejszego meczu i za faule spadły dwie zawodniczki. Wprowadziło to niepewność do zespołu. Kolbudy dopiero w ostatniej kwarcie odskoczyły z wynikiem i musieliśmy zadowolić się 8 miejscem.