U17: Juniorki z awansem do finałów Mistrzostw Polski

16 maja 2021

W dniach 14-16.05.2021 w Bochni odbywał się jeden z czterech turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski w kategorii U17 w którym udział brały drużyny: MOSiR Bochnia, UKS SMS Basket Aleksandrów Łódzki, MKS Polkowice i MUKS Poznań

Muksiary pod wodzą trenera Macieja Brodzińskiego zajęły 1. miejsce wygrywając wszystkie spotkania.

Wyniki spotkań

MUKS Poznań – MKS Polkowice 81:72

MUKS Poznań – MOSiR Bochnia 93:55

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – MUKS Poznań 63:89

Podsumowanie turnieju

Dwa premiowane awansem do turnieju finałowego miejsca wywalczyły drużyny MUKS Poznań i UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Finały odbędą się w Łodzi w terminie 26-30.05.2021 w Łodzi!

Najbardziej wartościową zawodniczką (MVP) turnieju w Bochni wybrana została Nicola Batura, a najlepszą zawodniczką drużyny Aleksandra Burzyńska.

Statystycznie

Każda z 13 zawodniczek (Nicola Batura, Aleksandra Burzyńska, Kornelia Ignerska, Natalia Juskowiak, Kamila Jóźwiak, Nicola Lubecka, Oliwia Malchrowicz, Pola Nilsson, Wiktoria Piotrowska, Zofia Przybylska, Joanna Rybak. Kornelia Sobańska, Aleksandra Szuba) zakończyła turniej ze zdobyczą punktową.

Najwięcej punktów zdobyły Nicola Batura (45) i Aleksandra Burzyńska (41)

Najwięcej zbiórek padło łupem Nicoli Batury (23) i Wiktorii Piotrowskiej (15)