Udany rewanż z Pabianicami

10 lutego 2019

W sobotę 09.02.2019 koszykarki MUKS Poznań rozegrały ostatni mecz rundy zasadniczej przed własną publicznością. Podejmowały one zespół Grot TomiQ Pabianice, z którym w pierwszym spotkaniu niespodziewanie przegrały.

Przebieg meczu

Przyjezdne zaczęły mecz od dwóch celnych trójek i wyszły na prowadzenie, ale na szczęście celny rzut kapitan Patrycji Klatt poderwał nasze dziewczyny do walki i zaczęły powoli budować przewagę. Po pierwszych 10 minutach na tablicy widniał wynik 22:15 dla gospodyń. W drugą kwartę zdecydowanie lepiej weszły pabianiczanki, które zmniejszyły stratę do 1 punktu. Ale tylko na tyle pozwoliły zawodniczki trenera Brodzińskiego i mimo, że kwartę przegrały to utrzymały prowadzenie.

Po przerwie znów lepiej zaczęły podopieczne trenerki Sylwii Wlaźlak, dzięki czemu doprowadziły do remisu. Na szczęście 8 punktów z rzędu zdobytych przez Weronikę Woźniak pozwoliło na odparcie ataku. Czwarta kwarta należała do Muksiar. W 35. minucie mieliśmy już 18 punktów przewagi (73:55) i pozwoliło to trenerowi Brodzińskiemu dać szansę młodszym zawodniczkom.

Podsumowanie

Wygrana z zespołem z Pabianic była dla nas szalenie ważna, ponieważ chciałyśmy odegrać się za porażkę na wyjeździe i pokazać, że był to wypadek przy pracy. Z pewnością każda z nas dała z siebie wszyst. Pozwoliło to na pewnym etapie meczu zbudować wystarczającą przewagę. Pomimo nienajlepszej dyspozycji, zwłaszcza w obronie, udało nam się wyjść z tego pojedynku zwycięsko. A jest to dla nas bardzo cenne w perspektywie zbliżających się wielkimi krokami play-offów, podsumowała spotkanie najlepsza zawodniczka sobotniego meczu Weronika Woźniak

Było to ostatnie spotkanie rundy zasadniczej jakie poznanianki rozegrały na własnym parkiecie. Czekają nas jeszcze dwa mecze wyjazdowe. Ale wcześniej będziemy emocjonować się rywalizacją o Mistrzostwo Polski Juniorek Starszych, które już od 13.02.2019 w Gdańsku.

09-02-2019 17:00

MUKS Poznań - Grot TomiQ Pabianice 74:64
(22:15, 18:19, 18:17, 16:13)

Weronika Woźniak 18, Patrycja Klatt 15, Weronika Papiernik 10, Karolina Olszewska 8, Magdalena Ratajczak 8, Marta Wdowiuk 7, Natalia Błaszczak 4, Magdalena Kowalewska 2, Paulina Pilichowska, Paulina Hantys, Karolina Masłowska, Różańska