Waleczność nie wystarczyła

7 października 2018

Pierwsze spotkanie w tym sezonie przed własną publicznością rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi pod koszem zespołu Gości. Podopieczne Macieja Brodzińskiego nie potrafiły znaleźć drogi do kosza, a kiedy już udało się pokonać obronę nie grzeszyły skutecznością. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 0:8 było jasne, że nie będzie to łatwe spotkanie. Wynik dla MUKS otworzyła dopiero po 3 min spotkania Patrycja Klatt celnym rzutem za 3 pkt. Ostatecznie po 10 minutach mieliśmy wynik 17:28, trudno nie ulec wrażeniu, że głównym powodem tak dotkliwej porażki była ogromna różnica w skuteczności; MUKS Poznań 33% Zagłębie Sosnowiec 64%.

Kolejne 10 min wlało w serca licznie zgromadzonych kibiców sporo nadziei. W ciągu 6 minut poznanianki odzyskały całą stratę z pierwszej odsłony spotkania doprowadzając do wyniku 34:34. Tym razem to podopieczne Piotra Neydera nie potrafiły zdobyć punktów. 17% skuteczności w tej odsłonie spotkania pokazuje dlaczego tak łatwo MUKS wrócił do gry. 11 z 17 zdobytych w tej części spotkania punktów należało do bardzo dobrze radzącej sobie w tym spotkaniu Patrycji Klatt.

Druga połowa była walką punkt za punkt. Obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Serie celnych rzutów za trzy punkty ze strony MUKS Poznań były szybko niwelowane przez bardzo dobrze radzący sobie pod koszem zespół naszego sobotniego rywala. Niestety dobra gra na obwodzie nie wystarczyła. Jeszcze na 3 minuty przed końcem spotkania MUKS Poznań cały czas był w grze o zwycięstwo. Wtedy wiatr w żagle dostał nagle zespół z Sosnowca i w samej końcówce odjechał poznaniankom na 9 punktów przewagi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 72:81.

Nasz zespół zagrał bardzo dobrze na obwodzie zdobywając 11 celnych trójek. Jednak niecałe 30% skuteczności w rzutach za 2 punkty oraz brak centymetrów w starciu z mierzącą 195 cm zdobywczynią 27 punktów Weroniką Telengą nie wystarczył do uzyskania korzystnego rezultatu.

Jednego czego nie można zarzucić naszym dziewczynom to braku waleczności!!!

06-10-2018 17:30

MUKS Poznań - KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 72:81
(17:28, 17:9, 19:27, 19:17)

Patrycja Klatt 22, Weronika Woźniak 17, Magdalena Ratajczak 12, Marta Wdowiuk 8, Weronika Papiernik 6, Magdalena Kowalewska 4, Karolina Olszewska 3, Natalia Błaszczak, Paulina Pilichowska

Miasto Poznań Urząd MarszałkowskiBar Marco PoznańSpołem PoznańUsługi transportowe PoznańDrukarki PoznańBudowa obiektów przemysłowychAgencja SimArtQuaybbraunPomarańczarnia CafeLOMSProton - Stroje sportoweWSSLobo