Ważna wygrana!

Ważna wygrana!

7 stycznia 2019

Sobotnie spotkanie z MUKS Chrobry Basket Głuchołazy należało do tych, których wynik trudno było przewidzieć. Zespół gości zajmował 2. miejsce w ligowej tabeli. Miał na swoim koncie tylko jedną porażkę na wyjeździe, a pierwsze spotkanie pomiędzy naszymi drużynami zakończyło się wynikiem 70:65 na korzyść zawodniczek z Głuchołaz.

Poznanianki rozpoczęły mecz skupione zarówno w ataku, jak i w obronie. Pierwsze minuty w ich wykonaniu wyglądały bardzo imponująco. Wynikało to zapewne z faktu, że mimo okresu świątecznego były cały czas w grze (30.12 rozegrały bowiem mecz U22). Z minuty na minutę przewaga podopiecznych Macieja Brodzińskiego rosła i ostatecznie 1 kwarta zakończyła się wynikiem 18:8. Nikt jednak nie spodziewał się, że druga odsłona pójdzie Muksiarom równie łatwo. Mimo, iż drużyna gości była przeciwnikiem z górnej półki nie potrafiła się odnaleźć także po przerwie. MUKS Poznań przeważał na zbiórce oraz w skuteczności rzutów za 3 punkty, czego brakowało mu w ostatnich meczach.

Marsz po zwycięstwo

Druga odsłona nie przyniosła przełamania zespołu z Głuchołaz. Poznanianki kontynuowały marsz po zasłużone zwycięstwo. Mocna obrona, na którą postawił poznański zespół, spowodowała, że trzecia kwarta przyniosła Basketkom zaledwie 3 zdobyte punkty. Taki obraz gry oznaczał, że ostatnie 10 minut będzie należało w ekipie z Poznania do zawodniczek posiadających mniejsze doświadczenie. Trener Maciej Brodziński postanowił wykorzystać teoretycznie lepszego rywala do ogrywania tych zawodniczek, które na co dzień reprezentują młodsze kategorie wiekowe. Ostatecznie starcie z wiceliderem grupy B zakończyło się wygraną 67:39.

Dobra gra całego zespołu

Bardzo cieszy fakt, że po raz kolejny cały zespół pokazał wysoką formę. Trener mógł liczyć zarówno na dobrą dyspozycję zawodniczek z podstawowego składu, jak i zmienniczek. Warto podkreślić znakomity występ Pauliny Pilichowskiej (14 punktów, 78% skuteczności i 7 zb). Maciej Brodziński pokazał spore zaufanie do jej umiejętności decydując się na wystawienie tej zawodniczki w pierwszej piątce, a ta sowicie mu się za to odpłaciła, zdobywając tytuł zawodniczki meczu. Trener drużyny przeciwnej zdecydował, że w zespole rywala na wyróżnienie nagrodą sponsora, sklepu internetowego lobo.pl zasłużyła Julia Jurek (5 pkt), która w niecałe 4 minuty zdobyła więcej punktów niż cały zespół w 3 kwarcie.

Kolejne spotkanie w Poznaniu odbędzie się 19 stycznia o godzinie 17:00. MUKS Poznań podejmować będzie aktualnego wicelidera tabeli grupy B – Good Lood AZS PK Kraków. Przed tym meczem czeka nas jeszcze 12 stycznia spotkanie wyjazdowe z Olimpią Wodzisław Śląski.

Relacja Telewizji WTK

05-01-2019 17:00

MUKS Poznań - MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 67:39
(18:8, 19:13, 15:3, 15:15)

Marta Wdowiuk 19, Paulina Pilichowska 14, Weronika Woźniak 11, Patrycja Klatt 10, Weronika Papiernik 4, Paulina Hantys 3, Natalia Błaszczak 2, Magdalena Kowalewska 2, Karolina Olszewska 2, Justyna Różańska, Magdalena Ratajczak, Karolina Masłowska

Oficjalne statystyki [.pdf]

Fotorelacja Roger Gorączniak


Sponsorzy

Miasto Poznań Zielarnia Herbafloris Traugutta 28 60-101 Poznań Reklama na telebimach Saturn Fitness - Klub Fitness Poznań Malta i ChwiałkowskiegoKawa PavinAgencja SimArtUsługi transportowe PoznańLoboProton - Stroje sportoweBar Marco PoznańSpołem Poznań
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański koszykowkakobiet.pl

Obserwuj Nas!


Partnerzy


pzkosz

Kontakt


Klub


MUKS Poznań
Os. Tysiąclecia 43
61-255 Poznań
Telefon Dyrektor Biura 576-048-598 biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Spychalskiego 36, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2019