1LK: Wielkopolskie derby dla MUKS-u!

3 października 2020

W sobotę 03.10.2020 podejmując na własnej hali zespół Lider Swarzędz sezon 2020/2021 zainaugurowała nasza 1 ligowa drużyna.

Przebieg spotkania

Początek spotkania niestety nie napawał optymizmem, gdyż poznanianki przez niemal 4 minuty nie mogły zdobyć punktów. Wynik dla MUKS-u otworzyła Aleksandra Zięmborska zdobywając 6 pierwszych punktów. W 1 kwarcie w drużynie trenera Macieja Brodzińskiego punktowały tylko 2 zawodniczki wspomniana Zięmborska i Weronika Woźniak. Słaba obrona i zbyt wolna gra w ataku sprawiły, że na przerwę Muksiary schodziły z 7 punktową stratą do Liderek.

Po zmianie stron ponownie mogliśmy obserwować show Oli Zięmborskiej, która w 3 kwarcie zdobyła 14 z 20 punktów zespołu i to w zasadzie dzięki jej grze gospodynie wyszły na 1 punktowe prowadzenie. Pierwsze 5 minut ostatniej odsłony spotkania zdecydowanie na korzyść zawodniczek MUKS-u, które wypracowały sobie 13 punktową przewagę. Zespół ze Swarzędza jednak nie składał broni. Zanotował run 12-0 i na 26 sekund do końca spotkania miał tylko 1 punkt straty. Nerwowa końcówka na szczęście na korzyść poznańskiego zespołu. Ważne 2 osobiste trafiła kapitan MUKS-u Weronika Papiernik (choć w tym meczu nie było to jej mocną stroną 3/10) i to poznanianki cieszyły się ze zwycięstwa w meczu 1 kolejki 1 ligi kobiet.

Podsumowanie

Tylko 2 zawodniczki MUKS Poznań mogą pochwalić się dwucyfrową zdobyczą punktową. Niekwestionowaną liderką Muksiar w tym spotkaniu była Aleksandra Zięmborska. Spędziła na boisku niemal 40 minut i zanotowała double-double (34 punkty, 16 zbiórek). Co warte podkreślenia zagrała na 54% skuteczności! 12 oczek dorzuciła Weronika Woźniak, która rozdała również 5 asyst. Dobrze również wywiązała się z zadania obrony najbardziej doświadczonej zawodniczki ze Swarzędza – Marty Urbaniak.

Debiut na pierwszoligowych parkietach ma za sobą również muksowa młodzież – Nicola Batura, Natalia Juskowiak i Wiktoria Piotrowska. Dziewczyny co prawda punktów nie zdobyły, ale dały kilka minut odpoczynku swoim starszym koleżankom. Niestety z powodu urazu nie weszła na parkiet Natalia Byczyk.

MUKS miał zdecydowanie lepszą skuteczność z gry 41%, przy 32% Swarzędza. I wygrał walkę na tablicach 58 do 32, ale to nie dziwi, bowiem przewaga wzrostu była po stronie naszego zespołu. Niestety popełniliśmy zbyt dużo strat, bo aż 24!

Najważniejsze jednak, że w końcowym rozrachunku byliśmy o 3 punkty lepsi od rywala!

Wyróżnienia indywidualne

Tradycją już jest, że po każdym spotkaniu na Chwiałce trenerzy wybierają najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. Trenerka gości Anna Talarczyk wskazała w tym meczu na Martynę Kotulę, a trener Maciej Brodziński, co chyba nie jest wielkim zaskoczeniem, na Aleksandrę Zięmborską. Obie zawodniczki otrzymały upominki ufundowane przez naszego wieloletniego partnera sklep internetowy lobo.pl

MUKS Poznań – Lider Swarzędz 69:66 (14:15, 16:22, 20:12, 19:17)
Zięmborska 34 (16 zb), Woźniak 12 (5 as), Łakoma 8 (5 zb), Papiernik 7 (12 zb, 6 as), Ratajczak 6 (9 zb), Masłowska 2 (5 zb), Batura 0, Juskowiak 0, Piotrowska 0, Byczyk DNP

Miasto Poznań Agencja SimArtLOMSSpołem PoznańProton - Stroje sportoweLoboUsługi transportowe PoznańDrukarki PoznańUrząd MarszałkowskiWSSBudowa obiektów przemysłowychbbraunPomarańczarnia CafeQuayBar Marco Poznań