Zwycięstwo Kadetek

6 stycznia 2019

5 stycznia 2019, po prawie dwóch miesiącach przerwy, związanej z małą liczbą meczy w wielkopolskiej lidze, Kadetki A powróciły na parkiet, aby w roli gospodarza zmierzyć się w spotkaniu rewanżowym z drużyną BASKET Ostrów Wielkopolski.

Mimo wysokiej wygranej MUKSu w pierwszym spotkaniu, poznanianki otrzymały od trenerki Iwony Jabłońskiej uwagi i wytyczne, które miały dać do zrozumienia naszym młodym zawodniczkom, że każda drużyna trenuje i zdobywa coraz więcej umiejętności, zatem ten mecz nie musi toczyć się zgodnie ze scenariuszem znanym z poprzedniego starcia.

Mecz rozpoczęły ostrowianki od celnego rzutu za trzy punkty i mimo, że kolejne punkty zdobyte zostały przez przyjezdne również zza linii 6,75 m, to Muksiary walczyły punkt za punkt i systematycznie powiększały przewagę nad przeciwnikiem. Poznanianki swoją zespołowość zaakcentowały tym, że aż osiem zawodniczek punktowało w pierwszej kwarcie (w drużynie przeciwnej tylko dwie) i po pierwszych 10 minutach przewaga poznanianek wynosiła 14 punktów

Druga kwarta nie różniła się stylem gry i również w niej prym wiodły poznanianki. Jednak zawodniczki z Ostrowa nie poddawały się i wciąż goniły wynik.

Trzecia kwarta jeszcze bardziej powiększyła przewagę Muksu, który pozwolił przeciwniczkom na zdobycie tylko 9 punktów. Po 30 minutach gry na tablicy widniał wynik 68:35 dla gospodyń.

Ostatnia kwarta to zdecydowanie najsłabsza część meczu. Ten etap spotkania odsłonił słabą obronę i brak zbiórki zarówno w ataku jak i w obronie. Braki te skutecznie wykorzystały ostrowianki i ta część spotkania zakończyła się remisem 19:19.

MUKS wygrał, jednak nie był to wynik, który w pełni odzwierciedlił możliwości naszych zawodniczek. Praca nad obroną i poprawa gry na desce to zdecydowanie te elementy nad którymi trzeba ciężko pracować.

05-01-2019 11:00

MUKS Poznań - Basket Ostrów Wlkp 87:54
wyniki kwart (25:11, 21:15, 22:9, 19:19)

Gryzińska Nicole 16, Walczak Michalina 13, Juskowiak Natalia 12, Piotrowska Wiktoria 10, Malchrowicz Oliwia 8, Wieczorek Jagoda 7, Kamińska Karolina 6, Masłowska Marta 5, Batura Nicole 4, Krajewska Weronika 4, Szaroleta Marta 2, Wartecka Barbara 0.

Miasto Poznań Urząd MarszałkowskiWSSBudowa obiektów przemysłowychAgencja SimArtSpołem PoznańQuayProton - Stroje sportoweUsługi transportowe PoznańLOMSbbraunBar Marco PoznańPomarańczarnia CafeDrukarki PoznańLobo