Złote Żaczki!

10 grudnia 2018

W dniach 7-9.12.2018 Żaczki MUKS Poznań trenera Daniela Ciejki (Bartkowska Antonia, Brodziak Alicja, Dreszczyk Maja, Held Oliwia, Kimmel Noelia, Ławniczak Patrycja, Mroczek Zuzanna, Płócienniczak Alina, Semmler Maja, Sielicka Hania, Urbaniak Olga, Winkel Zuzanna, Ząbek Klaudia, Zielińska Iga) wzięły udział w drugiej edycji Szczygieł Basket Cup o Puchar Dyrektora SP 63 w Bydgoszczy.

Rozgrywki grupowe

Żaczki bardzo dobrze, bo od zwycięstwa nad MUKS WSG SUPRAVIS II Bydgoszcz 51:27, rozpoczęły zmagania turniejowe. Od pierwszego gwizdka przejęły inicjatywę i nie oddały jej do końcowej syreny.

Mecz z UKS Jedynka Nidzica był z gatunku wygraj i zapomnij. Przez 2 kwarty spotkania wynik oscylował wokół remisu. Ale dzięki kilku szybkim akcjom w wykonaniu Zuzi Winkiel udało się znacznie odskoczyć i po dość słabym meczu, bez większych emocji, udało się wygrać to spotkanie.

Drugi dzień turnieju rozpoczyna spotkanie z SP 4 Miasto Pruszcz Gdański. Po sennym początku trener Daniel podczas czasu ostrymi uwagami sprowadził dziewczyny na właściwe tory. Pojawiła się zarówno intensywna obrona, walka na deskach, jak i skuteczna praca w ataku. Żaczki odnoszą kolejne zdecydowane zwycięstwo 55:22.

Dzięki 3 wygranym wiadomym było, że ostatni mecz grupowy będzie miał wysoką stawkę. Walka toczyła się o przepustkę do finału.

Od początku do samego końca spotkania z UKS 7 Trefl Sopot (Siódemka) Muksiary zdominowały boisko i całkowicie panowały na parkiecie. Agresywna obrona, pełne poświęcenie, udane wejścia pod kosz i wspaniałe podania. To był kolektyw, a koszykówka to gra zespołowa!!! Dziewczyny pokazały charakter do przerwy wygrywając 37:6, by ostatecznie zwyciężyć 62:25.

Mecz finałowy

W meczu o zwycięstwo w turnieju przyszło zmierzyć się z MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz. Niesamowita walka i wyrównana gra. Od samego początku do końca wynik był na styku. Zarówno goście jak i gospodynie walczyły kosz za kosz. Do ostatniego gwizdka sędziego było nerwowo, emocjonująco i bardzo walecznie. Podstawowy czas gry zakończył się remisem 59:59. Potrzebna była dogrywka, w której szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę!!! Ostatecznie Żaczki MUKS Poznań wygrywają z bydgoszczankami 66:61 i triumfują w II Szczygieł Basket Cup o Puchar Dyrektora SP63 w Bydgoszczy.