U18: Juniorki zakończyły sezon

30 kwietnia 2018

W dniach 27-29.04.2018 nasze Juniorki brały udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski U18, który odbywał się w Sosnowcu. Na ten szczebel rozgrywek centralnych koszykarki Muksu w tej kategorii wiekowej awansowały po 2 letniej przerwie (ostatnio w sezonie 2014/2015, kiedy to zdobyły srebrny medal MP).

Rywalkami Muksiar były drużyny MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec i UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Dzień 1 – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec

W pierwszym meczu nasze zawodniczki podejmowane były przez gospodynie. Muksiary bardzo słabo weszły w mecz. W pierwszej kwarcie zdobyły tylko 7 punktów i przegrały ją aż 11 punktami. Zagrały na 20% skuteczności (przy 44% przeciwniczek) i zanotowały aż 8 strat, nie pomogła równorzędna walka na tablicach. Drugie 10 minut było bardzo wyrównane, wygrane tablice, poprawa skuteczności i udało się odrobić 3 punkty. Po zmianie stron poznanianki kontynuowały pogoń i przed ostatnią odsłoną spotkania miały do przeciwniczek 6 punktów straty. Niestety w 4 kwarcie zabrakło sił i szczęścia, a nasze młode koszykarki nie poradziły sobie z presją sędziowskiego gwizdka, co wykorzystały zawodniczki trenerki Szlachty i wygrywając tą część spotkania 26:12, odniosły pewne zwycięstwo.

Z ciekawostek sosnowiczanki, aż 24 razy stawały na linii rzutów osobistych (my 7) i zdobyły z tego 13 punktów.

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec – MUKS Poznań 72:52 (18:7, 12:15, 16:18, 26:12)
Statystyki

Dzień 2 – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

Wydawałoby się, że wyciągając wnioski z dnia pierwszego tym razem poznanianki od początku podejmą walkę. Niestety tak się nie stało. Znowu tylko 7 punktów w pierwszej kwarcie, znowu zawiodła skuteczność (14% z gry). Drugie 10 minut zaczyna się od serii 8:0 w wykonaniu zawodniczek trenerów Ulchurskiego i Jabłońskiej. Basketki nie poddają się jednak i ta kwarta kończy się tylko 1 punktowym zwycięstwem Muksiar. Trzecią kwartę z kolei 1 punktem wygrywają zawodniczki trenerów Rozwadowskiego i Neydera. Poznanianki mają po 30 minutach 13 punktową stratę (tą z 1 kwarty) do rywalek. Niestety mimo wygrania ostatniej odsłony meczu 12:8 spotkanie zasłużenie wygrywają zawodniczki UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Trafiły one w całym meczu 3 trójki, które zrobiły różnicę (w tym elemencie gry my mieliśmy bilans 0/23) 🙁

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – MUKS Poznań 55:46 (20:7, 13:14, 14:13, 8:12)
Statystyki

Dzień 3 – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski

W ostatnim dniu turnieju Muksiary stanęły przeciwko drużynie z Sokołowa, trenerów Haponika i Iwańskiego, która wygrała swoje dwa poprzednie mecze i była już pewna awansu do najlepszej ósemki w Polsce. Poznanianki weszły na boisko bez wiary w zwycięstwo. Grały wolno, bardzo indywidualnie, popełniając niewymuszone straty. Zawiodły nasze liderki. Bardzo dobrą zmianę w tym meczu dała Aleksandra Sendys, która zdobyła 13 punktów, aż 4 razy trafiając zza łuku 6,75 m. Przegrywamy całe spotkanie i bez zwycięstwa w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski kończymy sezon.

MUKS Poznań – MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 42:61 (9:17, 12:12, 11:16, 10:16)
Statystyki

Podsumowanie rozgrywek centralnych

Juniorki MUKS Poznań zakończyły sezon 2017/2018 na półfinale Mistrzostw Polski, zajmując ostatecznie 15. miejsce w Polsce (na 46 drużyn zgłoszonych do rozgrywek).

Liderki rozgrywek centralnych – łącznie ćwierćfinał i półfinał (wartości średnie na mecz)