Pewne zwycięstwo nad ENEA AZS AJP III Gorzów Wielkopolski

11 listopada 2018

W sobotę 10.11.2018 zespół MUKS Poznań podejmował zespół ENEA AZS AJP III Gorzów Wielkopolski. Poznanianki nie dały szans młodej gorzowskiej ekipie mimo, że trener Brodziński dał dużo minut zawodniczkom spoza pierwszej piątki.

Przebieg meczu

Wynik meczu otworzyła Natalia Błaszczak, która po przechwycie zdobyła pierwsze 2 punkty dla poznanianek. Przez połowę kwarty można powiedzieć, że gorzowianki trzymały wynik, jednak od 5 minuty do 10 minuty spotkania punkty zdobywały jedynie zawodniczki MUKS-u (14:0) i ta część meczu zakończyła się wynikiem 23:7 dla gospodyń.

W drugiej kwarcie podobny scenariusz gry, początek w miarę wyrównany, a później do głosu dochodzą zawodniczki z Poznania, które do przerwy wypracowują sobie 30 punktową przewagę.

Po wznowieniu gry ambitne gorzowianki toczyły wyrównany bój z poznaniankami i wygrały tę część spotkania, ale ze sporej straty zdołały jedynie odrobić trzy oczka.

Ostatnia kwarta już bez niespodzianek. Zawodniczki trenera Macieja Brodzińskiego na 4 minuty przed końcem spotkania uzyskują najwyższą w meczu, bo 38 punktową i po raz kolejny w tym sezonie mają szanse na przekroczenie granicy 100 punktów. Niestety brak skuteczności i straty w ostatnich 3 minutach nie pozwalają na to, a wynik rzutem za 3, w ostatniej sekundzie spotkania, ustala Weronika Woźniak.

Nasze liderki

W ekipie poznańskiej najwięcej punktów zdobyły Marta Wdowiuk (24 pkt) i Patrycja Klatt (17 pkt). Ta ostatnia miała też najwięcej przechwytów (7). 6 przechwytów dołożyła rozgrywająca Weronika Papiernik, która w tym meczu była w naszej ekipie najlepszą “asystentką” (7 asyst). Na zbiórce natomiast najbardziej widoczna była Magdalena Kowalewska (9 zbiórek).

PSB LOBO fundatorem nagród

W przerwie meczu odbył się konkurs dla kibiców w którym na zwycięzcę czekała nagroda ufundowana przez firmę PSB Lobo. Brawa dla Julki, Pauli i Bartka!

Firma PSB Lobo była również fundatorem nagród dla najlepszych zawodniczek meczu. Po spotkaniu trener Gorzowa Janusz Kopaczewski wyróżnił w swojej drużynie Aleksandrę Kuczyńską, a trener Muksiar Maciej Brodziński – Martę Wdowiuk.

10-11-2018 14:00

MUKS Poznań - Enea AZS AJP III Gorzów Wlkp. 97:59
(23:7, 27:13, 20:23, 27:16)

Marta Wdowiuk 24, Patrycja Klatt 17, Magdalena Kowalewska 14, Alicja Jóźwiak 8, Weronika Woźniak 8, Weronika Papiernik 7, Paulina Pilichowska 7,Natalia Błaszczak 6, Magdalena Ratajczak 4, Justyna Różańska 2, Karolina Masłowska 0, Karolina Olszewska 0.