Poznanianki pokonują MUKS Bydgoszcz

15 października 2018

Pierwsze spotkanie 2 ligi kobiet nasz zespół rozegrał w niedzielę 14.10.2018 na wyjeździe, a przeciwnikiem była drużyna MUKS WSG Supravis Bydgoszcz.

Muksiary prowadzone przez trenera Łukasza Ulchurskiego, grając w tych rozgrywkach składem juniorskim, do meczu podeszły bardzo skoncentrowane. Od początku mocno pracowały w obronie, co przełożyło się na szybkie kontry kończone celnymi rzutami. Po pierwszych 10 minutach wynik na tablicy 25:13 na korzyść poznanianek. Niestety kolejne 2 kwarty to skuteczna pogoń gospodyń, które przed ostatnią odsłoną spotkania wychodzą na 5 punktowe prowadzenie. Na szczęście 4 kwartę drużyna z Poznania rozpoczęła od zdobycia 8 punktów z rzędu i wróciła do gry. Wojna nerwów trwała do ostatnich sekund spotkania. W ostatniej minucie poznanianki wyszły na 6 punktowe prowadzenie, na co bydgoszczanki zdążyły odpowiedzieć jedynie celną trójką – na więcej nie starczyło czasu.

Najskuteczniejszą zawodniczką MUKS Poznań była Natalia Byczyk, która zdobyła 18 punktów. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Justyna Różańska uzyskując double-double – 17 punktów, 13 zbiórek, dokładając do tego 6 przechwytów i aż 6 bloków! Na tablicach walczyła również Karolina Giżyńska (8 zbiórek), a po 5 asyst zapisały na swoim koncie Paulina Hantys i Julia Michalik.

Dwucyfrowy eval uzyskały w tym meczu 3 zawodniczki – Różańska (+25), Byczyk (+12) i Weronika Jójka (+10).

14-10-2018 13:00

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - MUKS Poznań 73:76
(13:25, 30:17, 17:13, 13:21)

Byczyk Natalia 18, Różańska Justyna dd 17 (13 zb, 6 prz, 6 bl), Hantys Paulina 12 (5 as), Michalik Julia 12 (5 as), Giżyńska Karolina 8, Jójka Weronika 3, Wójcik Ada 3, Kaczmarczyk Zuzanna 2, Kołodziej Sandra 0