Kadetki A zagrają w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

10 marca 2019

Sztab szkoleniowy kadetek podsumowuje ostatnie spotkanie ligowe:
“10 marca Kadetki A zakończyły rozgrywki w Wielkopolskiej Lidze Koszykówki. Ostatni mecz ligii odbywał się na wyjeździe. Przeciwnikiem i zarazem gospodarzem była drużyna Lidera Swarzędz, a stawką było zdobycie tytułu Mistrza Wielkopolski w kategorii U16 Kobiet.

Od pierwszych minut było wiadomo, że będzie to ciężki mecz i to nie tylko fizycznie, ale równie ciężki pod kątem psychicznym. Każda z kwart miała swój indywidualny charakter.

Pierwsza należała do Muksu Poznań, którą rozpoczęliśmy od 3 pkt i z każdą minutą powiększaliśmy przewagę. Nasze przeciwniczki ponad 30% swoich punktów zdobyły z rzutów wolnych, nasza drużyna punktowała tylko z gry, zdobywając trzy kosze zza lini 6,75m. Wynik tej kwarty to 8 pkt przewagi dla Muksiar. Niestety w głowach kilku naszych zawodniczek nakreśliło to obraz spokojnego wyniku, co bezpośrednio wpłynęło na drugą kwartę, w której rywalki doprowadziły do przewagi i do szatni schodziły z 4 pkt na plusie. Przerwa i szybkie podumowanie meczu ze strony trenerów Tomasza Semmlera i Iwony Jabłońskiej z wyraźnym nakreśleniem błędów miało odwrócić bieg gry, tak się jednak nie stało, bo Lider nadal powiększał swoją przewagę. Na końcu trzeciej kwarty na tablicy wyników widniały liczby 56:47 dla gospodarzy, które informowały, że czas ostro wziąć się do pracy. Tak też się stało Muks Poznań po raz kolejny pokazał, że potrafi odrobić straty i nadal być w grze. Koniec czwartej kwarty i remis. Dogrywka. Mimo prowadzenia do trzeciej minuty 5 pkt, pozwoliliśmy przeciwniczkom nie tylko dogonić wynik, ale i zremisować w 4 minucie. Ostatnią minutę gry niestety skuteczniej wykorzystał przeciwnik.
Duża ilość niewymuszonych strat, luki w obronie, brak zespołowości szczególnie widoczny przy decyzjach rzutowych to główne błędy tego spotkania. Walki nie można odmówić, bo dla Lidera
Swarzędz też nie był to łatwy mecz co potwierdza opis tego spotkania na stronie klubowej Lidera. Muks Poznań zakończył Ligę na drugim awansując do Cwierćfinałów Mistrzostw Polski.”

Mecz zakończył się wynikiem 77:72 (15:23)(25:13)(16:11)(10:19)(11:6)

Miasto Poznań Budowa obiektów przemysłowychSpołem PoznańProton - Stroje sportoweWSSDrukarki PoznańLOMSBar Marco PoznańUsługi transportowe PoznańLoboUrząd MarszałkowskiAgencja SimArtPomarańczarnia CafebbraunQuay