Kadetki wicemistrzyniami Polski

Kadetki wicemistrzyniami Polski

22 września 2020

W dniach 15-20 września 2020 r. podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego wzięły udział w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski U-16 zorganizowanym przez UKS Trójka Żyrardów.

Do rywalizacji stanęło 12 drużyn, które wyniku losowania podzielone zostały na 4 grupy składające się z 3 zespołów. Muksiary trafiły do grupy C, gdzie zmierzyły się z drużynami Widzew Łodź i MKS MOS Procom System Wrocław.
 

Mecze grupowe

W fazie grupowej Kadetki pokonały swoje rywalki i z pierwszego miejsca awansowały do strefy ćwierćfinałowej.

MUKS POZNAŃ – WIDZEW ŁÓDŹ 80:55

MVP meczu: Marta Szaroleta


Fotorelacja – Karol Głowacki

MUKS POZNAŃ – MKS MOS PROCOM SYSTEM WROCŁAW 61:49

MVP meczu: Natalia Juskowiak


Fotorelacja – Karol Głowacki

W drodze do finału

O wejście do strefy medalowej przyszło zmierzyć się z gospodyniami turnieju. Poznanianki zdecydowanie wygrywając z miejscowymi wywalczyły awans do pierwszej czwórki.

MUKS POZNAŃ – UKS TRÓJKA ŻYRARDÓW 59:41

MVP meczu: Aleksandra Burzyńska


Fotorelacja – Karol Głowacki

Ostatnim rywalem w drodze do ścisłego finału był zespół Szkoła Gortata Politechnika Gdańska. Po emocjonującym pojedynku wygrywają Muksiary.

MUKS POZNAŃ – SZKOŁA GORTATA POLITECHNIKA GDAŃSKA 52:43

MVP meczu: Kornelia Ignerska


Fotorelacja – Karol Głowacki
 

Wielki Finał

Mecz finałowy był powtórką finału sprzed 2 sezonów w kategorii Młodziczek Starszych U14. Ponownie stanęły naprzeciw siebie w walce o złoto BAT Kaszuby Kartuzy i MUKS Poznań. Po bardzo wyrównanej walce Muksiary ulegają drużynie z Pomorza.

BAT KASZUBY KARTUZY – MUKS POZNAŃ 72:57

MVP meczu: Wiktoria Piotrowska

Fotorelacja – Karol Głowacki
 

Wyróżnienia indywidualne

Nasze zawodniczki otrzymały również wyróżnienienia indywidualne:
 

Najlepszą zawodniczką drużyny została wybrana Marta Szaroleta

W Pierwszej Piątce Turnieju znalazły się Kornelia Ignerska i Natalia Juskowiak


 

Podsumowanie turnieju

Po meczu finałowym trener Kadetek Maciej Brodziński w kilku słowach podsumował zakończony właśnie sezon: „Drużyna zagrała bardzo dobry turniej i zrealizowała cel, którym było zdobycie medalu Mistrzostw Polski w sezonie 2019/2020. Od początku zmagań grupowych pokazaliśmy, że jesteśmy silnym zespołem, który krok po kroku idzie w wyznaczonym kierunku. Wszystkim zespołom narzucaliśmy swój styl gry poprzez agresywną obronę, szybki atak i dzielenie się piłką po wygranych pojedynkach 1×1. Każdy mecz to determinacja i wyjątkowe poświęcenie wszystkich zawodniczek. Stworzyliśmy prawdziwy zespół, który ciężko trenował na ostateczny sukces. Jestem pod wrażeniem tego jak dziewczyny wytrzymały trudy finałów ( połowa drużyny grała też w finałach U – 18) co pokazuje nie tylko dobre przygotowanie fizyczne ale również odporność psychiczną tych jeszcze młodych zawodniczek. Nasza gra mogła się podobać co potwierdziło wielu trenerów obserwujących te mistrzostwa. Jestem dumny ze wszystkich swoich zawodniczek ( również tych, które nie złapały się do dwunastki ) ponieważ każda z nich dołożyła cegiełkę do tego sukcesu. Wiele przyjemności dostarczyło mi prowadzenie tego zespołu również ze względu na super atmosferę, którą udało się stworzyć podczas całego sezonu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami wiele do zrobienia i musimy mocno pracować, żeby stać się jeszcze lepszym zespołem ale takie sukcesy napędzają do działania i dają dodatkową energię. Kolejny etap za nami. Chcemy rozwijać się jako drużyna, żeby realizować kolejne cele. Podziękowania dla kierowniczki zespołu Marleny Jóźwiak za pracę wykonaną w okresie całego sezonu oraz dla naszych kibiców ( głównie rodziców ), którzy swoim dopingiem i wsparciem mobilizowali nas do lepszej gry.”
 
Fotorelacja z turnieju finałowego na fanpage flaszynski.com
 


Sponsorzy

Miasto Poznań Usługi transportowe PoznańAgencja SimArtKawa PavinSpołem PoznańFizjoFit Michał WesołowskiProton - Stroje sportoweBar Marco PoznańLobo
MUKS Team

Partnerzy medialni

Radio Poznań TVP3 Poznań Nasz Głos Poznański koszykowkakobiet.pl

Obserwuj Nas!


Partnerzy


pzkosz

Kontakt


Klub


MUKS Poznań
Os. Tysiąclecia 43
61-255 Poznań
Telefon Dyrektor Biura 576-048-598 biuro@mukspoznan.pl

Hala

ul. Spychalskiego 36, 61-552 Poznań,
HALA B, GPS: 52.393916, 16.929253
NIP: 7781402888 REGON: 634384900

Polityka Prywatności | www

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy 2020