Dwa zwycięstwa Młodziczek Starszych z Kórnika

20 listopada 2018

W weekend 17-18 listopada 2018 roku Młodziczki Starsze MUKS Kórnik pod wodzą trenerki Małgosi Dudki i trenera Kamila Słowika rozegrały dwa mecze ligowe na wyjeździe.

.

W sobotę udały się do Hali Sportowo-Widowiskowej w Swarzędzu, aby zmierzyć się z UKS Lider Swarzędz. Pojedynek rozpoczął się dynamicznie i w takim tempie przez kolejne kwarty koszykarki z obu drużyn toczyły zaciętą i wyrównaną walkę. Muksiary zachowywały jednak przez cały czas kilku punktową przewagę, na co pozwalały również niewykorzystane rzuty osobiste po stronie przeciwniczek. Czwarta kwarta meczu to ogromna determinacja Liderek, które w ostatniej minucie przed końcem spotkania zbliżyły się do Kórniczanek na 2 punkty. Głośny doping swarzędzkich kibiców nie pomógł gospodyniom i Muksiary zakończyły mecz zwycięstwem.

UKS Lider Swarzędz-MUKS Kórnik 41:43 (7:15, 11:12, 11:7, 12:9)
Lasek 9, Stańczewska 7, Antoniak 4, Bladocha 4, Jakubczak 4, Kamińska 4, Szaroleta E. 4, Płosaj 3, Kędziora 2, Kupczyk 2, Dłużyk, Krzyżkowiak.

Fotorelacja Swarzędz

.

W niedzielny poranek 18 listopada 2018 roku drużyna MUKS Kórnik udała się do Gniezna. Gospodynie TS Basket SP2 Gniezno już w początkowych sekundach meczu zdobyły pierwsze punkty. Jednak to nie onieśmieliło Muksiar i w kolejnych minutach stopniowo zaczęły powiększać swoją przewagę. Punktowały wszystkie Muksiary i nie odpuszczały też w obronie. Zawodniczki z Kórnika mądrze dzieliły się piłką, nie pozwalając gospodyniom wykorzystywać przewagi wzrostu. Niewiele zabrakło do przekroczenia „magicznej” 100, ale MUKS Kórnik zasłużenie pokonał TS Basket SP2 Gniezno.

TS Basket SP2 Gniezno-MUKS Kórnik 31:99 (8:24, 11:15, 4:26, 8:24)
Płosaj 16, Antoniak 14, Kupczyk 14, Stańczewska 11, Krzyżkowiak 10, Bladocha 8, Kamińska 7, Godawa 5, Jakubczak 4, Kędziora 4, Szaroleta E. 4, Lasek 2