Zwycięskie Młodziczki Starsze z Kórnika

22 października 2018

W niedzielę 21.10.2018 w KCSiR „Oaza” MUKS Kórnik podejmował drużynę MKS MOS Konin.

Kórniczanki pierwszą kwartę rozpoczęły w szybkim tempie, nie pozwalając przeciwniczkom zdobyć punktów aż do 4 minuty. Druga kwarta to z kolei dominacja gości. Pomimo dynamicznych wejść pod kosz i zadowalającej obronie Muksiary schodzą na przerwę zaledwie z 2 punktową przewagą.

Po przerwie zawodniczki z Konina zaczynają od mocnego akcentu i szybko doprowadzają do remisu. Jednak w kolejnych 5 minutach gospodynie nabierają wiatru w żagle i wypracowują 8 punktową przewagę. Końcówka trzeciej kwarty należy jednak do koninianek, które pierwszy raz w czasie meczu wychodzą na prowadzenie 31:30. Niski wynik punktowy po obu stronach to efekt słabej skuteczności, zarówno z gry jak i z rzutów osobistych.
Ostatnia kwarta pokazuje pełną mobilizację zawodniczek MUKS Kórnik. Dzięki zdobyciu w niej 21 punktów gospodynie mogą ostatecznie cieszyć się pierwszym w tym sezonie zwycięstwem.

MUKS Kórnik- MKS MOS Konin 51:35 (12:5, 7:12, 11:14, 21:4)
Kupczyk 8, Stańczewska 8, Bladocha 7, Lasek 6, Szaroleta E. 6, Dłużyk 4, Godawa 3, Płosaj 3, Antoniak 2, Jakubczak 2, Kapusta 2, Kamińska