1LK: Pabianice pokonane

22 grudnia 2020

1 ligowa drużyna MUKS Poznań kończy rok 2020 zwycięstwem nad ekipą Grot TomiQ Pabianice.

Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego w 1 kwarcie trafiły 7 (z 11 w meczu) rzutów za 3 punkty, co dodatkowo dzięki dobrej obronie i wymuszeniu słabszej skuteczności przeciwniczek, dało Muksiarom 20 punktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie gra się wyrównała, ale poznanianki utrzymywały zdobytą przewagę.
W połowie 3 kwarty drużyna MUKS-u wypracowała najwyższe w meczu (25 punktowe) prowadzenie. Ale zawodniczki trenerki Sylwii Wlaźlak pokazały, że nie zamierzają składać broni i punkt po punkcie zaczęły odrabiać straty. Prowadzenie gospodyń na początku ostatniej części spotkania zmniejszyło się do 9 punktów. Na szczęście atak został odparty i ostatecznie to MUKS Poznań zrobił sobie prezent na święta w postaci wygranego meczu.

Jak wspomniano wcześniej poznanianki, aż 11 razy trafiły zza łuku 6,75 m (4x Weronika Woźniak, 2x Weronika Papiernik, 2x Alicja Szloser, 1x Marta Masłowska, 1x Natalia Juskowiak, 1x Aleksandra Zięmborska) i to na niemal 48% skuteczności. Punktowo najskuteczniejszy był duet Weronika Woźniak (15) i Aleksandra Zięmborska (17). Walka na tablicach była wyrównana, a wśród Muksiar 7 zbiórek zanotowała Magdalena Ratajczak. Ponownie najlepszą asystentką była kapitan MUKS-u, a zarazem kreatorka muksowej gry, Weronika Papiernik (10 as).

Po meczu prezes poznańskiego klubu Iwona Jabłońska wręczyła najlepszym zawodniczkom w swoich zespołach upominku ufundowane przez sklep internetowy lobo.pl. A trafiły one do Natalii Łopińskiej z Pabianic i do Weroniki Woźniak z MUKS-u.

Kolejne spotkanie rozegrane zostanie już w nowym roku 09.01.2021, a teraz cały zespół udał się na zasłużony wypoczynek!

22-12-2020 16:00

MUKS Poznań - Grot TomiQ Pabianice 68:55
(32-12, 14-13, 13-23, 9-7)

Zięmborska 17, Woźniak 15 (4x3), Masłowska 8, Papiernik 8 (2x3, 10 as), Szloser (2x3), Ratajczak 6 (7 zb), Juskowiak 3, Łakoma 2, Batura 1, Byczyk 0, Piotrowska 0