1LK: Wysoka wygrana w Łodzi

21 listopada 2020

Koszykarki MUKS Poznań w składzie seniorsko-juniorskim wygrały kolejne spotkanie w ramach rozgrywek 1 ligi kobiet. Tym razem na wyjeździe pokonały zespół AZS Umed Widzew Łódź.

Poznanianki dobrze weszły w mecz i do przerwy wypracowały sobie wysoką 18 punktową przewagę. Niestety 3 kwarta należała do gospodyń, które wykorzystały słaby okres gry obronnej Muksiar. Ostatnią część spotkania od zdobycia punktów rozpoczęły Widzewianki i różnica wynosiła tylko 4 oczka. Na szczęście podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego przebudziły się z letargu i powróciły do dobrej obrony, dzięki czemu mogły wyprowadzać skuteczne kontry i na nowo zbudować wysoką przewagę.
Trener MUKS-u korzystał w meczu z Juniorek, które punktów raczej nie zdobywały, ale co najważniejsze dały możliwość złapania oddechu naszym Seniorkom.

Ponownie najwięcej punktów zdobył duet Weronika Woźniak (20 pkt) i Aleksandra Zięmborska, która zanotowała double-double (19 pkt, 11 zbiórek). Dzielnie im w tym meczu sekundowała Eliza Łakoma (14 pkt).
Poznanianki przeważały warunkami fizycznymi, co pokazuje zdecydowanie wygrana walka na tablicach (53-39). Tu królowała – wiadomo – Aleksandra Zięmborska. Najwięcej asyst rozdała 16-letnia Natalia Juskowiak, a 17-letnia Marta Masłowska popisała się 4 blokami.

21-11-2020 18:00

AZS Umed Widzew Łódż - MUKS Poznań 47:67
(10-19, 11-20, 20-8, 6-20)

Woźniak Weronika 20 (5x3), Zięmborska Aleksandra double-double 19 (11 zb), Łakoma Eliza 14, Papiernik 7, Masłowska 3 (4 bl), Batura 2, Ratajczak 2 (9 zb), Ignerska 0, Juskowiak 0 (5 as), Piotrowska

Miasto Poznań Pomarańczarnia CafeDrukarki PoznańWSSBudowa obiektów przemysłowychAgencja SimArtbbraunUsługi transportowe PoznańSpołem PoznańLOMSBar Marco PoznańProton - Stroje sportoweLoboQuayUrząd Marszałkowski