Derby Poznania dla MUKS!

25 listopada 2019

W niedzielę 24.11.2019 koszykarscy kibice zgromadzeni w Hali B Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji na popularnej Chwiałce byli świadkami emocjonujących derbów Poznania pomiędzy ekipami MUKS Poznań i ENEA AZS II Poznań.

Przez niemal 1,5 minuty żadna z ekip nie mogła znaleźć drogi do kosza rywalek. Wynik otworzyły Akademiczki trafiając dwa rzuty osobiste. Jednak słaba skuteczność po obu stronach parkietu sprawiła, że po pięciu minutach było tylko 5:4 dla gospodyń. Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego rozkręciły się i odskoczyły na kilka punktów. Akademiczki jednak nie odpuszczały stopniowo odrabiając straty. Na osiem sekund przed końcem pierwszej kwarty rzutem za trzy doprowadziły do remisu (16:16).

Druga kwarta również zapewniła emocje godne derbowego starcia. Raz jedna, raz druga drużyna przechylała wynik na swoją korzyść. I gdy wydawało się, że do szatni z jednym punktem przewagi zejdą zawodniczki AZS, Eliza Łakoma na dwie sekundy przed przerwą wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie.

Po wznowieniu gry znowu przyszło kilka minut czekać na kolejne punkty, a wynik oscylował wokół remisu. Jednak od połowy 3 kwarty Muksiary pomału zaczęły budować przewagę. Dobra obrona, dwie trójki Weroniki Woźniak i MUKS wypracował 10 punktową przewagę.

Ostatnia kwarta toczyła się punkt za punkt. Drużyna trenera Brodzińskiego kontrolowała spotkanie i nie dała rozwinąć skrzydeł rywalkom, zasłużenie sięgając po derbowe zwycięstwo.

Po meczu trenerzy wyznaczyli wyróżniające się zawodniczki w swoich ekipach. Karolina Stefańczyk z Enea AZS II Poznań i Magdalena Ratajczak z MUKS Poznań otrzymały upominki ufundowane przez sklep internetowy LOBO.PL

Dwie z Muksiar uzyskały double-double. Wspomniana wcześniej Magdalena Ratajczak (16 pkt i 10 zb) oraz pozyskana przed sezonem właśnie z AZS Poznań Aleksandra Zięmborska (15 pkt, 10 zb).

24-11-2019 17:00

MUKS Poznań - Enea AZS II Poznań 77:67
(16:16, 20:19, 21:12, 20:20)

Weronika Woźniak 17, Magdalena Ratajczak 16, Aleksandra Zięmborska 15, Weronika Papiernik 14, Eliza Łakoma 5, Magdalena Kowalewska 4, Paulina Hantys 3, Kinga Potraca 3, Karolina Giżyńska 0, Marta Masłowska 0.

Fotorelacja: Karol Głowacki

Miasto Poznań WSSProton - Stroje sportoweUrząd MarszałkowskiAgencja SimArtLOMSQuayBudowa obiektów przemysłowychSpołem PoznańLoboPomarańczarnia CafeDrukarki PoznańBar Marco PoznańbbraunUsługi transportowe Poznań