Udany rewanż z Aleksandrowem Łódzkim

7 grudnia 2019

W sobotę 07.12.2019 poznanianki rozpoczęły rundę rewanżową. Na własnym parkiecie podejmowały zespół UKS SMS Basket Aleksandrów Łódzki. Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego na wyjeździe niespodziewanie przegrały, zatem bardzo chciały odrobić straty.

Niestety Muksiary przez pierwsze 3 minuty nie mogły trafić żadnego rzutu, za to przyjezdne raz po raz dorzucały kolejne punkty. I po pierwszej kwarcie miały 12 punktów przewagi. Problemem zawodniczek z Poznania w tej części gry była skuteczność – trafiły zaledwie 2 rzuty z gry na 16 oddanych. Trochę lepsza skuteczność w drugiej kwarcie to było wciąż za mało na grającą bez kompleksów aleksandrowską młodzież, która do przerwy powiększyła swoją przewagę do 16 punktów.

Kibice zgromadzeni w hali mieli nadzieję, że po przerwie poznanianki zabiorą się za odrabianie strat. Ale znów lepiej zaczęły Basketki, które w 4 minucie trzeciej kwarty uzyskały najwyższe, 21 punktowe, prowadzenie. I gdy wydawało się, że wynik meczu jest przesądzony nagle w grze gospodyń coś drgnęło. Przejęły one inicjatywę i mozolnie zdobywały punkt za punkt niwelując przewagę przyjezdnych. 9 punktów straty po 30 minutach napawało nadzieją na pozytywne zakończenie.

4 kwartę znów punktowo otwierają zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego. W odpowiedzi za 3 punkty trafia Magdalena Kowalewska i wtedy gospodynie zaczynają szaleńczy pościg. Muksiary zanotowały run 16-0 i dzięki temu wyszły na prowadzenie. Na 30 sekund do końca spotkania podopieczne trenerów Adama Rajkowskiego i Dariusz Raczyńskiego doprowadzają do remisu. Na szczęście jeden celny osobisty w wykonaniu faulowanej Pauliny Pilichowskiej daje poznaniankom upragnione zwycięstwo.

Najwięcej punktów dla MUKS-u zdobyła Weronika Woźniak (19). A Aleksandra Zięmborska uzyskała double-double (13 punktów i 13 zbiórek).

Po meczu trenerzy obu ekip wskazali najlepsze zawodniczki w swoich zespołach. Weronika Woźniak (MUKS) i Natalia Łopińska (Basket) z rąk Pani Prezes Iwony Jabłońskiej otrzymały upominki ufundowane przez sklep internetowy LOBO.PL.

07-12-2019 16:00

MUKS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 76:75
(12:24, 13:17, 23:16, 28:18)

Weronika Woźniak 19, Weronika Papiernik 16, Aleksandra Zięmborska 13, Paulina Pilichowska 9, Magdalena Ratajczak 9, Natalia Błaszczak 5, Magdalena Kowalewska 5, Paulina Hantys 0, Eliza Łakoma 0, Kinga Potraca 0.

Zdjęcia: Roger Gorączniak

Miasto Poznań Pomarańczarnia CafeLoboUrząd MarszałkowskiBar Marco PoznańWSSUsługi transportowe PoznańbbraunBudowa obiektów przemysłowychAgencja SimArtDrukarki PoznańProton - Stroje sportoweSpołem PoznańQuayLOMS