1LK: Wygrana w ostatnim meczu rundy zasadniczej

17 lutego 2020

Zawodniczki 1 ligowej drużyny MUKS Poznań w niedzielę 16.02.2020 rozegrały ostatnie spotkanie rundy zasadniczej.

Mimo, że wyjazdowe to w Poznaniu, bowiem przeciwnikiem był poznański AZS.

Fatalna skuteczność w 1 kwarcie i akademiczki wygrywają pierwszą odsłonę spotkania. Na szczęście podopieczne duetu Brodziński-Leciejewska szybko otrząsnęły się z niemocy i w drugiej kwarcie pokazały swoją wyższość nad rezerwami ekstraklasowej ENEI AZS Poznań. 10 punktów w tej części gry zdobyła Aleksandra Zięmborska, a 7 dorzuciła Weronika Woźniak. Po przerwie obraz gry w zasadzie się nie zmienił i wciąż MUKS dominował na parkiecie osiągając w 27 minucie spotkania najwyższe – 30 punktowe – prowadzenie. W ostatniej kwarcie w szeregach MUKS-u nastąpiło lekkie rozluźnienie, ale wynik meczu cały czas był kontrolowany.

Double-double zanotowała środkowa Magdalena Ratajczak (10 pkt, 10 zb). 1 zbiórki z kolei zabrakło do tego Aleksandrze Zięmborskiej (18 pkt, 9 zb). Muksiary 8 razy trafiły zza łuku 6,75 m i zagrały na niemal 50% skuteczności z gry. Aż 34 punkty zdobyły zawodniczki spoza pierwszej piątki. W ocenie trenerów zabrakło punktów z szybkiego ataku, ale wygrana cieszy.

MUKS Poznań zakończył rundę zasadniczą na 2. miejscu w tabeli grupy B z bilansem 10 zwycięstw i 4 porażek. Dzięki temu wynikowi awansował do fazy play-off. Prawdopodobnie przeciwnikiem poznanianek będzie SKK POLONIA Warszawa. Pierwsze spotkanie MUKS rozegra na własnym parkiecie 01.03.2020 (niedziela) o godzinie 17:00.

16-02-2020 18:00

Enea AZS II Poznań - MUKS Poznań 55:81
(11:12, 15:29, 10:22, 19:18)

Aleksandra Zięmborska 18, Weronika Woźniak 15, Alicja Szloser 11, Magdalena Kowalewska 10, Magdalena Ratajczak 10, Eliza Łakoma 6, Natalia Błaszczak 5, Weronika Papiernik 3, Kinga Potraca, Karolina Giżyńska 0.

Zdjęcia: Roger Gorączniak, Karol Głowacki

Miasto Poznań bbraunLoboAgencja SimArtProton - Stroje sportowePomarańczarnia CafeSpołem PoznańQuayUsługi transportowe PoznańBar Marco PoznańDrukarki PoznańUrząd MarszałkowskiLOMSWSSBudowa obiektów przemysłowych