1LK: Zimny prysznic w Gorzowie Wielkopolskim

17 listopada 2019

Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego i trenerki Magdaleny Leciejewskiej wyjazdu na mecz ligowy do Gorzowa Wielkopolskiego nie mogą zaliczyć do udanych.

W poznańskiej ekipie nie funkcjonowało w zasadzie nic. Obrona pozostawiała wiele do życzenia. A jak już udało się przechwycić piłkę i pobiec do kontry, niestety zabrakło wykończenia w postaci zdobycia punktów.
Do przerwy była jeszcze realna szansa, że Muksiary poderwą się do walki. Przewaga gospodyń wynosiła bowiem 4 punkty. Jednak 3 kwarta w zasadzie rozwiała te nadzieje. 15 z rzędu zdobytych punktów przez gorzowianki, przy 7 minutowej nieskuteczności rzutowej poznanianek, sprawiło, że zawodniczki Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski zdecydowanie wygrały tę odsłonę spotkania (21:9). Ostatnie 10 minut (podobnie jak dwie pierwsze kwarty) było bardziej wyrównane, ale nie zmieniło to nic jeśli chodzi o rezultat końcowy.

Jasnym punktem w zespole MUKS Poznań była jedynie Magdalena Ratajczak. Zanotowała ona double-double (20 pkt, 16 zb) oraz uzyskała eval na poziomie +28.

Należy szybko zapomnieć o tym meczu i przygotować się na kolejny. A będą to Derby Poznania (24.11.2019 godz. 17:00), zatem ranga spotkania niemała!

16-11-2019 13:00

Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - MUKS Poznań 74:56
wyniki kwart (23:21, 17:15, 21:9, 13:11)

Magdalena Ratajczak 20, Weronika Woźniak 12, Paulina Hantys 8, Magdalena Kowalewska 6, Aleksandra Zięmborska 6, Eliza Łakoma 2, Weronika Papiernik 2, Karolina Giżyńska 0, Marta Masłowska 0, Paulina Pilichowska 0, Kinga Potraca 0.