Na drugoligowych parkietach

1 marca 2020

Dwa kolejne mecze 2 ligi za naszą drużyną.

Wygrało doświadczenie

W środę 26.02.2020 młode poznanianki udały się do Ostrowa Wielkopolskiego, by zmierzyć się w meczu rewanżowym 2 ligi kobiet z tamtejszą Ostrovią.

Mimo przystąpienia do meczu w okrojonym składzie Muksiary po początkowym paraliżu (9:0 na korzyść ostrowianek), zaczęły grać bardzo ambitnie i do przerwy prowadziły niemal wyrównany bój z bardziej doświadczonymi rywalkami. Po zmianie stron podrażnione gospodynie z minuty na minutę zaczęły powiększać przewagę nad poznaniankami i ostatecznie wygrały spotkanie 17 punktami.

Bardzo dobre zawody rozegrała skrzydłowa Natalia Byczyk, która zdobyła 24 punkty, trafiając trzykrotnie za 3. Double-double w tym spotkaniu uzyskała środkowa Karolina Laube, która do 11 punktów dorzuciła 13 zbiórek. Aż 8 asyst rozdała rozgrywająca Nicola Gryzińska.

26-02-2020 18:00

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - MUKS Poznań 93:76
(21:22, 26:18, 28:17, 18:19)

Byczyk Natalia 24 (3x3, 8 zb), Hantys Paulina 20 (2x3), Laube Karolina 11 (13 zb), Gryzińska Nicole 10 (8 as), Owczarzak Olga 5, Kołodziej Sandra 4, Czermak Gabriela 2, Szymańska Natalia 0,

Tęcza za silna

W niedzielę 01.03.2020 nadal w osłabieniu podopieczne trenera Krzysztofa Dobrowolskiego podejmowały walczącą o awans do 1 ligi drużynę Tęczy Leszno.

Pierwsza kwarta na korzyść przyjezdnych, ale w drugiej poznańska młodzież doprowadziła do remisu. I po przerwie spotkanie zaczynało się w zasadzie od nowa. Do 8 minuty 3 kwarty walka była wyrównana, ale potem starsze rywalki zaczęły dominować na parkiecie. Do 35 minuty przewaga przyjezdnych wynosiła zaledwie 5 punktów, ale podobnie jak w meczu w Ostrowie, doświadczenie wzięło górę i to leszczynianki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Kolejny raz z dobrej strony pokazały się Karolina Laube i Natalia Byczyk, które jako jedyne z poznańskiej ekipy uzyskały dwucyfrowy eval. Trzykrotnie za 3 punkty trafiła Paulina Hantys zdobywając w sumie 23 punkty. A najlepszą asystującą była Olga Owczarzak, która aż 10 razy celnie podała do koleżanek i umożliwiła im zdobycie punktów.

01-03-2020 13:00

MUKS Poznań - MKS Tęcza Leszno 77:94
(15:20, 27:22, 20:28, 15:24)

Hantys Paulina 23 (3x3), Byczyk Natalia 15 (6 zb), Laube Karolina 15, Giżyńska Karolina 9 (6 zb), Szymańska Natalia 5, Czermak Gabriela 4, Kołodziej Sandra 4, Owczarzak Olga 2 (7 zb, 10 as)

Miasto Poznań bbraunLoboBudowa obiektów przemysłowychPomarańczarnia CafeBar Marco PoznańProton - Stroje sportoweQuaySpołem PoznańAgencja SimArtLOMSUrząd MarszałkowskiDrukarki PoznańWSSUsługi transportowe Poznań