Młodziczki Starsze z Kórnika kończą II rundę wygraną z Tęczą Leszno

27 marca 2018

Najstarsze Kórniczanki spędziły niedzielę 25.03.2018 na boisku, kończąc tegoroczny sezon ligowy.

Spotkanie z Tęczą Leszno miało zupełnie inny przebieg, niż pierwszy mecz w Lesznie. Kórniczanki już w ciągu pierwszych 5 minut pokazały, że potrafią bronić z pełnym zaangażowaniem i wykorzystać przywilej własnego parkietu zdobywając o 7 punktów więcej niż przeciwniczki. Druga piątka prezentowała słabszą formę, ale mimo gorszej obrony, dała radę utrzymać przewagę. Druga kwarta przynosi kolejne punkty i na przerwę schodzimy przy stanie 27:17 dla Kórnika.

W drugiej połowie rywalki pokazują, że nie przyjechały do Kórnika po przegraną i starają się odrobić straty. Niemal im się to udaje i po 3 kwarcie na tablicy mamy 38:34. W ostatniej kwarcie Kórniczanki odzyskują rytm i ponownie podwyższają przewagę, niestety wiele błędów w obronie skutkuje rzutami osobistymi, bezlitośnie wykorzystywanymi przez przeciwniczki. Ostatecznie Kórnik wygrywa na swoim boisku 60:49, nie wystarczy to co prawda by pokonać Leszno w tabeli, ale wystarczy by opuścić boisko i zakończyć zmagania ligowe z podniesioną głową.

Zdecydowaną liderką tego spotkania była rozgrywająca Klementyna Grząślewicz (9 pkt), która swoim zaangażowaniem w obronie i ataku zmobilizowała koleżanki do gry na dobrym poziomie. Najwięcej punktów w tym meczu zdobyła kapitan Aleksandra Szmajdzińska (15 pkt, w tym jeden rzut za 3), a tuż za nią Marysia Pyrzowska (12 pkt, w tym jeden rzut za 3).

Muks Kórnik vs Tęcza Leszno 60:49 (16:10; 11:7; 11:17; 22:15)
Szmajdzińska 15, Pyrzowska 12, Grząślewicz 9, Szekiełda 7, Tomczak 6, Kapitan 4, Guziana 3, Stańczewska 2, Strzykowska 2, Bladocha, Gorzałczana, Jakubczak.

Miasto Poznań bbraunDrukarki PoznańPomarańczarnia CafeBar Marco PoznańLOMSLoboUrząd MarszałkowskiUsługi transportowe PoznańWSSBudowa obiektów przemysłowychQuayAgencja SimArtProton - Stroje sportoweSpołem Poznań