Setka na koncie Juniorek

16 stycznia 2018

W niedzielę 14.01.2018 Juniorki MUKS Poznań podejmowały w meczu rewanżowym zespół KORMORAN Sieraków.

Zawodniczki trenera Łukasza Ulchurskiego bardzo dobrze weszły w to spotkanie. Mocna obrona od samego początku pozwalała na przechwyty oraz szybkie kontry. W pierwszej kwarcie doskonale zagrała kapitan Muksiar Karolina Giżyńska, która zdobyła 14 punktów. Druga kwarta to z kolei 14 punktów i 5 przechwytów Hani Dulnik, a zaraz po przerwie trzy razy zza linii 6,75 trafiła Justyna Różańska. Po 30 minutach poznanianki miały już 53 punkty przewagi i trener mógł swobodnie rotować składem, by każda z dziewczyn dostała swoje minuty w tym meczu. Zaznaczyć należy, że zawodniczki z Poznania grały zespołowo, co potwierdzają 23 asysty w całym meczu – po 5 zdobyły Magdalena Kowalewska i Julia Michalik. Cieszy również fakt, że skuteczność z gry w tym spotkaniu wyniosła, aż 52%!

MUKS Poznań – KORMORAN Sieraków 118:67 (32:15, 32:14, 34:16, 20:22)
Giżyńska 27 (1×3, 9 zbiórek), Dulnik 22 (7 przechwytów), Różańska 13 (7 zbiórek), Kowalewska 12 (9 zbiórek, 5 asyst), Jójka 9, Kaczmarczyk 8 (1×3), Michalik 8 (5 asyst, 2 bloki), Hantys 7, Czermak 6, Redzimska 5, Sendys 1

Miasto Poznań Społem PoznańBar Marco PoznańDrukarki PoznańPomarańczarnia CafeUsługi transportowe PoznańLoboWSSbbraunLOMSProton - Stroje sportoweBudowa obiektów przemysłowychAgencja SimArtQuayUrząd Marszałkowski