Szczęśliwe zwycięstwo Juniorek

31 października 2017

W sobotę 28.10.2017 trzecie spotkanie ligowe rozegrały nasze juniorki, a podejmowały na własnym parkiecie zespół TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Początek spotkania zapowiadał łatwe zwycięstwo podopiecznych trenera Łukasza Ulchurskiego. Mimo, że grały osłabione brakiem Karoliny Giżyńskiej, po pierwszych 10 minutach prowadziły 25:10. Niestety mimo dobrej obrony pod koszem, w 2 kwarcie na obwodzie Muksiary kryły na “radar”, co pozwoliło ostrowiankom na punktowanie zza linii 6,75 m (czterokrotnie w tej części spotkania) i zmniejszenie przewagi do 10 pkt.

Kolejna odsłona meczu to ponowne odskoczenie zawodniczek MUKS Poznań na 15 punktów i gdy wydawało się, że szala zwycięstwa jest już przechylona, ostrowianki trafiły trzy trójki, a nasze dziewczyny bezmyślnie zaczęły faulować i przeciwniczki dostawały możliwość zdobywania punktów z linii rzutów osobistych. Na szczęście dla nas ręce rywalkom drżały i nie wykorzystały one wszystkich szans. Tym samym szczęśliwie zwycięstwo zostało dowiezione do końcowego gwizdka.

MUKS Poznań – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 77:73 (25:10, 19:24, 21:16, 12:23)
Kowalewska 16 (9 zbiórek), Dulnik 15 (5 przechwytów), Różańska 12, Michalik 11 (5 asyst), Jójka 10 (7 zbiórek), Sendys 6 (5 przechwytów), Czermak 5, Redzimska 2, Kaczmarczyk

Miasto Poznań bbraunBar Marco PoznańDrukarki PoznańUsługi transportowe PoznańBudowa obiektów przemysłowychSpołem PoznańQuayUrząd MarszałkowskiLoboAgencja SimArtLOMSPomarańczarnia CafeWSSProton - Stroje sportowe