Zasłużone zwycięstwo kadetek w Osiecznej

8 maja 2017

W sobotę 6 maja nasze kadetki B zmierzyły się w Osiecznej z tamtejszymi Iskrami.

Od samego początku nasze zawodniczki narzuciły swój styl, w którym dominowała dobra obrona i kontrataki. Przeciwniczki mocno utrudniały nam grę w ataku, broniąc agresywnie, często faulując.
Realizując w I kwarcie założenia taktyczne, zgodnie z przedmeczowymi ustaleniami, wypracowaliśmy sobie 13 punktową przewagę (12:25). W drugiej kwarcie mimo licznych zmian składu realizowaliśmy założenia taktyczne, ale to przeciwniczki zdobyły 3 punkty więcej. Po pierwszej połowie prowadziliśmy zatem 10 punktami i wszystko wskazywało na to, że po przerwie będziemy stopniowo zwiększać różnicę punktową. Niestety, przez ponad 4 minuty trzeciej kwarty nie zdobyliśmy kosza i gospodynie zbliżyły się na 2 punkty. Na zły obraz gry nałożyła się też duża liczba strat poszczególnych zawodniczek. Po przerwach na żądanie i zmianach w składzie nasze kadetki ponownie odzyskały właściwy rytm gry i skuteczność rzutów. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 17:22 dla nas i ponownie powiększyliśmy przewagę nad Iskrami. Spowodowało to bardziej agresywną grę przeciwniczek, z których, aż 3 opuściły boisko za 5 fauli i w ostatniej odsłonie przeciwniczki właściwie nie stawiały już oporu, przegrywając 8:31.

Cały mecz wygrany blisko 40 punktami (57:95) i było to z pewnością zasłużone zwycięstwo.

Na uwagę zasługuje fakt, że aż 7 z 12 zawodniczek uzyskało dwucyfrowy wskaźnik EVAL. Na plus zapisać można dobrą skuteczność rzutów z gry (blisko 55%), na którą wpływ miała bardzo dobra skuteczność rzutów za 2 punkty (blisko 60%). Poniżej oczekiwań ocenić należy skuteczność rzutów wolnych zespołu (50%), ale Weronika Jójka i Karolina Laube odnotowały 100-procentową skuteczność w tym zakresie.

Po stronie negatywów wskazać należy rozkojarzenie zespołu na początku trzeciej kwarty oraz dużą liczbę strat w stosunku do zysków.

Cieszy zwycięstwo i chwilami świetne tempo gry oraz zdecydowanie w działaniach.

ISKRY Osieczna – MUKS Poznań 57:95 (12:25, 20:17, 17:22, 8:31)
Byczyk 17 (1×3), Jójka 13, Wójcik 13, Kowalska 9, Hantys 8, Laube 8, Makowska 8 (10 zbiórek), Michalik 8 (8 asyst), Kaczmarczyk 6, Kołodziej 4, Walkowiak 1, Dłubała.