U17: Derby znów dla Muksiar

12 grudnia 2021

W niedzielę 12.12.2021 odbyło się rewanżowe spotkanie pomiędzy dwoma poznańskimi ekipami Enea AZS Szkoła Gortata Poznań i MUKS Poznań.

Pierwsza kwarta do 8 minuty była na remisie, potem jednak run 11-0 zanotowały Muksiary i to one wyszły na prowadzenie. W drugiej kwarcie do głosu doszły Akademiczki, które zniwelowały straty do zaledwie 5 pkt.

Krótka rozmowa w szatni i po przerwie podopieczne trenera Krzysztofa Dobrowolskiego wyszły na parkiet odmienione. Skupiły się na grze zespołowej, mocno nacisnęły w obronie, dzięki czemu uruchomiły szybki atak i odskoczyły na bezpieczną przewagę. To pozwoliło na spokojne kontrolowanie wyniku i umożliwiło trenerowi skorzystanie ze wszystkich zgłoszonych do protokołu zawodniczek!

Tym samym Muksiary odniosły 8 wygraną w ligowych rozgrywkach.

12-12-2021 15:00

Enea AZS Szkoła Gortata Poznań - MUKS Poznań 54:72
(14:23, 13:9, 12:23, 15:17)

Antoniak 17, Sitek 11, Szymańska P. 10, Nilsson 8, Kasztelan 7, Tomczak 7, Jałocha 6, Lepkowska 4, Begier 2, Jakubczak 0.

Miasto Poznań Pomarańczarnia CafebbraunUrząd MarszałkowskiUsługi transportowe PoznańAgencja SimArtWSSDrukarki PoznańBar Marco PoznańLoboQuayBudowa obiektów przemysłowychLOMSProton - Stroje sportoweSpołem Poznań